חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"שימוש לרעה בכלי פוליטי": שיקלי ערער על החלטת הפסילה לביהמ"ש העליון

בערעור טוענים הליכוד ושיקלי כי למרצ שהגישה את הבקשה לפסילת שיקלי אין זכות עמידה, וכי הבקשה הגיעה ממניעים פוליטים

שתפו :

צילום: א

עמיחי שיקלי והליכוד ערערו לעליון על החלטת יו"ר ועדת הבחירות, השופט עמית, לפסול את התמודדותו של שיקלי ברשימת הליכוד לכנסת ה-25. בין השאר נכתב בערעור כי "אין מנוס מלציין, כי למרבה הצער, הבקשה שבפנינו אינה אלא כלי פוליטי נוסף הנעשה בו שימוש לרעה על ידי מרץ, המוגשת ממניעים פוליטיים מובהקים, במטרה לפגוע בתנועת הליכוד".

"לא ידוע למשיבים כי מרץ טרחה להגיש כל עתירה או בקשה בענין ההבטחות הלא חוקיות שהובטחו לכאורה 8 לחברת הכנסת ג'ידא רינאוי- זועבי )לשריון ברשימה כזו או אחרת או לשמש בתפקיד ציבורי כזה או אחר( על אף שמדובר בחברת סיעתם. כך גם, בכנסת ה – 23 ,כאשר מפלגת העבודה בראשות חבר הכנסת עמיר פרץ החליטה להצטרף לממשלה, מרץ לא פעלה כנגד חברת הכנסת מירב מיכאלי שהחליטה לפעול בניגוד לעמדת הסיעה. ברור אם כן, כי הדאגה לשמירה על תכלית החקיקה כביכול איננה אמיתית, וכל מטרת הבקשה היא לפגוע בליכוד".

https://tovnews.co.il/%d7%a4%d7%a8%d7%a9%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%9e%d7%a2%d7%95%d7%95%d7%aa%d7%aa-%d7%97%d7%9b-%d7%a7%d7%a8%d7%a2%d7%99-%d7%9e%d7%94%d7%9c%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%93-%d7%aa%d7%95%d7%a7%d7%a3-%d7%90%d7%aa/

"לנוכח המפורט לעיל, מתבקש יו"ר ועדת הבחירות הנכבד לדחות את הבקשה על הסף. לחלופין בלבד, יושב ראש ועדת הבחירות הנכבד יתבקש לדחות את הבקשה לגופן של טענות לצד חיוב המבקשות בתשלום הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין".

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום