חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהי משמעות החלומות ואיך נכון לפתור אותם?

בפרשת השבוע "וישב" עוסקים הרבה בנושאי החלומות ופתרונן. הרב עודד דוד בראיון בתוכנית שובר שורות על פתרון החלומות והשיטות השונות ביהדות ביחס לחלומות

שתפו :

בשבת הקרובה נקרא בבתי הכנסת את פרשת "וישב" שעוסקת גם בחלומותיו של יוסףוגם בחלומותיהם של שר האופים והמשקים. בשבת חנוכה מצטרף אליהם גם החלום פרעה מלך מצרים.

הרב עודד דוד שחיבר מספר ספרים בנושא הקבלה מסביר על השיטות השונות ביהדות ביחס למשמעות החלומות: "יש כמה תפיסות בנוגע לחלומות שהן לפעמים אפילו מנוגדות. אחת הדעות היא שחלום לא פתור הוא כמו אגרת שלא נקראה. משהו שמגיע מהעל מודע. משהו פנימי שצף כלפי חוץ. זה קול פנימי שפונה לאדם בפנייה או בקשה. הוא בא בדרישה פנימית לאדם לפתור אותו".

הרב דוד מוסיף כי "יש גם חלומות שהם פחות משמעותיים. חלומות שבאים מחיי היום יום. החלומות הולכים אחרי הפתרון כלומר מי שפותר צריך לדעת להרים את האדם מהחלום הזה. הטבעים שהאדם חווה ביום יום באים לידי ביטוי בחלום".

איך פותרים חלומות ואיך מתמודדים עם חלום רע?

צפו בשיחה המליאה

play-rounded-fill

התעדכנו בתוכן היומיומי שלנו רק בערוץ ToV

חלומות

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום