מחברת רב המכר לילדים עוסקת בתחום נוסף ומפתיע!

מיכל כהן חי, מחברת רב המכר "תפילילה", התאלמנה ונישאה בשנית, זה לא היה פשוט ואת הקושי של נישואין פרק ב'.

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

 

הסוגיות של פרק ב' במגזר הדתי הן שונות מהמגזר הלא דתי.

מיכל כהן חי, סופרת מצליחה, מחברת רב המכר "תפילילה" וכיום גם יועצת לנישואין פרק ב', התאלמנה לפני 9 שנים. היא נישאה בשנית לגבר שגם לו זהו פרק ב'. אך עם כל החיבור והאהבה הגיעו גם לא מעט אתגרים שלא הכירה מנישואיה הראשונים. מיכל הבינה מייד שיש סוגיות שנדרשים אליהן כשמתחילים פרק נוסף, כאלו שלא נדרשנו להן בפרק א'. להפתעתה לא מצאה מענה מקצועי לקונפליקטים שהתעוררו, עד שהחליטה לרכוש ידע ופרקטיקה בעצמה בתחום, מה שמאפשר לה כיום ללוות נשים וזוגות אחרים במצבים דומים.

" יש למגזר הדתי סוגיות שונות: קהילה ,כשרות, חיבורים. מטענים של חוויות עבר. לפעמים לוקח זמן לקבל וצריך מוכנות לקבל." לדבריה הסוגיות של פרק ב' במגזר הדתי הן שונות מהמגזר הלא דתי. חשיבות הקהילה, אופי השבת וההסכמה על הדרך החינוכית הן סוגיות שלאוכלוסיה דתית יותר מאתגר לקבל בהן את התפיסה האחרת ולהכיל מורכבויות. בנוסף לעיסוק בכתיבה היא כאמור מנהלת קליניקה מצליחה כבר 20 שנה, "אפשר לרפא את פצעי העבר בפרק ב'", זהו המסר המחזק שחשוב לה להעביר לזוגות הנמצאים בתחילתו או בעיצומו של פרק ב'. "חיזוק של אמונה , משמעות, תקווה, הם בראשי תיבות אמ"ת, זה מה שנותן אופק וחזון לזוגות שמתחילים מחדש". הכנסו לראות את הראיון המלא והמרתק בתכניתה של העיתונאית מירי בן דויד ליוי.

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

כתבות נוספות

עזה

נפש יהודי הומיה

כוחות צה"ל הגיעו אל חוף הים בעזה, הניפו את דגל ישראל ושרו את ההמנון הלאומי ״התקוה״. באיזור אחר קבעו מזוזה באחד הבתים שכבשו

שמחת תורה

לא למדנו כלום?!

אחד מתרגילי ההסחה של חמאס לאורך השנה, בטרם המתקפה הרצחנית בשמחת תורה, היה פרעות סדר על הגדר. האם גם היום לא למדנו?

כשלאומי הופך ללאומני

תלמידים בתיכון עירוני ד׳ בתל אביב התלוננו על כך שמנהל בית הספר, אורי לס, לא מאפשר להם להתעטף בדגל ישראל

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום