מני אסייג, יוצר " שנות השמונים" – בנט וחבריו לא מייצגים את הכיפות הסרוגות

הכיפות הסרוגות אותם הערכנו תמיד, מקדשי שם שמים עובדים ותורמים, לא מיוצגים ע"י הממשלה הנוכחית.

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

 

הוא גדל בשנות השמונים בטירת הכרמל, והפך את הילדות שלו לסידרה מגה מצליחה "שנות השמונים" בכיכובו של אחיו שלום אסייג, איך הגיע מני אסייג ללב המיינסטרים עם תכנית שמספרת סיפור של אוכלוסייה שסיפורה לא סופר כאן? והביא ללב הפריים טיים את "בית כנסת המקלט" ואת גיבורי ילדותו עם שלל המבטאים, על כך ראיין אותו התסריטאי והיוצר יניב שלו ב TOV אקטואליה.

"כשאתה כותב את האמת בלי פוזה, מביא את הצבע והריחות, זו המטרה, לדבר לאנשי הפריפריה, המזרחית ברובה, עם המבטא המזרחי" ולכן הוסיף, זה חצה דתות ומגזרים כי אנשים היו צמאים לזה.

"בשנות השמונים שמעו מבטא מזרחי בטלויזיה בעיקר בהפגנות הימין או ואדי סאליב, או בסרטי בורקס", דמויות שאותן יצר יוצר אשכנזי מוכשר. "הסתירו את המבטאים האלה".

לתפיסתו, גם בתי כנסת לא נראו בסדרות אז. שהראו את יהדות מרוקו שלא כופה, ומחוברת לשורשים.

על ממשלת ישראל אומר אסייג שלמעשה, אינה משקפת את רוח היהדות. לדעתו, מסתבר שדווקא הכיפות השקופות נאבקים למען המדינה והזהות היהודית. הם השורשיים, המסורתיים, נלחמים על הצביון היהודי ללא כיפה.

על ראש הממשלה אמר, "הרב עובדיה יוסף חזה את הנולד על בנט". למעשה בנט וחבריו לא מייצגים את חובשי הכיפות. "הכיפות הסרוגות  אותם הערכנו תמיד, מקדשי שם שמים עובדים ותורמים, לא מיוצגים ע'י הממשלה הנוכחית." כך אמר. הכנסו לראיון המלא של מני אסייג עם יניב שלום.

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

כתבות נוספות

אהוד ברק

"אתה ראש ממשלה לשעבר, ראבאק"

שני ראיונות העניק השבוע ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק לתקשורת הזרה. שניהם עוררו סערה בארץ ובעולם, אפילו ברשתות החברתיות הערביות

פרשת וישלח: הדילמה של יעקב

יעקב אבינו מתכונן לקראת פגישתו עם עשיו והוא פוחד משני צדדים באישיותו של עשיו. כיצד הוא התגבר על זה לבסוף? מהו המסר עבורנו?

עזה

נפש יהודי הומיה

כוחות צה"ל הגיעו אל חוף הים בעזה, הניפו את דגל ישראל ושרו את ההמנון הלאומי ״התקוה״. באיזור אחר קבעו מזוזה באחד הבתים שכבשו

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום