היום כד' בשבט, יום פטירת הרבנית מנוחה רחל סלונים, מייסדת הקהילה החב"דית בחברון

היא השתוקקה לעלות לישראל, וכשעשתה זאת ייסדה בחברון, באמצע המאה ה-19, את קהילת חב"ד

פאנזינג יום חמישי
חברון

יכול גם לעניין אותך

היום בכד' שבט, זהו יום פטירתה. היא הייתה ביתו של האדמו"ר האמצעי שעלתה לארץ והתיישבה בחברון. היא נולדה ביום שבו האדמו"ר הזקן יצא ממאסרו, ולכן נקראה מנוחה, כי אביה אמר כי מעתה מנוחה תהיה לנו. רחל ע' ש ביתו הצעירה של האדמו"ר הזקן.

מסופר כי מאוד השתוקקה לעלות לארץ ישראל. וכי פעם חלתה והיה חשש לחייה. אז אביה הורה ללחוש לה באוזנה, בשמו, שהיא תבריא ותזכה לעלות לארץ הקודש. ומיד הבריאה. בשנת תר'ה, עלתה עם בעלה וילדיה לחברון שבארץ הקודש. בחברון מיסדה את הקהילה החב"דית, ביחד עם קהילה קטנה שעלתה. היהודים ואף הגויים התייחסו אליה כאל צדיקה. רבים באו להתברך ממנה, בין השאר, כלות שבאו לקבל את ברכתה.

העלייה לקברה ביום פטירתה קיבל את ברכתו של הרבי  ובכל שנה עולים מאות מצאצאיה ואנשי חב"ד מכל רחבי הארץ. כיום ישנן מאות ואולי אלפי בנות שנושאות את שמה.

בית הכנסת החב"די העתיק ביותר בעולם, נקרא על שמה ובו ממוקמות חלק מפעולות בית חב"ד בחברון.

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

כתבות נוספות

ניקי היילי

מה גרם לניקי היילי להתבטא כך?

שגרירת ארצות הברית באו"ם לשעבר, ניקי היילי ושאר מועמדים רפובליקנים לנשיאות, מבטאים עמדה איתנה בעד מדינת ישראל במלחמה נגד חמאס

הפגנות

אושרה עסקת החטופים בהצבעה בממשלה

בלילה בין שלישי לרביעי בישיבת ממשלה דרמטית, אושרה ברוב גדול, עסקת חטופים ראשונה במהלכה יועברו במספר פעימות כ-50 חטופים בעיקר ילדים ונשים מעזה לישראל. איזו מפלגה שהייתה נגד העסקה, הצביעה בסופו של דבר בעד ולמה?

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום