חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרבנים הראשיים במתקפה נגד השר כהנא

הרבנים הראשיים יצאו במכתב במשותף נגד הרפורמות של השר לשירותי דת מתן כהנא

שתפו :

צילום: פלאש 90

הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו, במתקפה נגד רפורמות הדת של השר לשירותי דת, מתן כהנא מימינה. "מאבק על עצמאות הרבנות. חותמים בצער על הרס הדת". בתחילת דבריהם התייחסו לרפורמות האחרונות: "צר לנו לראות כי בעת האחרונה החלו גורמים שונים, חלקם לאו דווקא נזקקים לרבנות ואינם מהחפצים ביקרה, להתערב בענייניה, לקבוע את דמותה ולנסות לכוון דרכה".

"המעשים שנעשו לאחרונה מלמדים על מאבק על עצמאות הרבנות בישראל", תוקפים הרבנים את הרפרומות: "חדשות לבקרים עולים על שולחן מקבלי ההחלטות רעיונות וחוקים שיש בהם שינוי המצב הקיים, כרסום במעמדם של רבני ישראל והרס היחסים בסוגיות דת ומדינה". ביחס לרפורמת הכשרות, תוקפים הרבנים את הרפורמה: "ההפקעת סמכותם של הרבניים המקומיים במתן כשרות. אין צורך להכביר במילים על הפגיעה בכשרות ובאזרחי ישראל שנגרמת מכך".

ביחס לרפורמת הגיוס אומרים הרבנים:"עתה פונים הם בהצעות חוק לאפשר לכל מאן דבעי לעמוד בשער הכניסה לעם ישראל, ובכך מערערים הם את יסודות טהרת וייחוס העם היהודי בארץ ובתפוצות, דבר שיגרום בכייה לדורות". ענייני הגיור הם המחסום בפני התבוללות, עליו שמרו במשך כל הדורות, וכעת מבקשים לעוקרו במצח נחושה, בניגוד לעמדת ההלכה ולדעת כל גדולי ישראל ורבני ישראל בארץ ובתפוצות".

את סיום המכתב מסיימים הרבנים בציטוט ממגילת אסתר: '"לך כנוס את כל היהודים' הורו לנו קדמונים. זו העת להתכנס ולהשמיע את הקול שיביע את כבוד התורה של ארץ הקודש. אנו קוראים לציבור רבני ישראל להתכנס ולעמוד על נפש האומה. להודיע קבל עם ועדה את דעתנו דעת תורה ש"זאת התורה לא תהא מוחלפת".

את מכתבם חותמים הרבנים: "החותמים בצער על הרס הדת ולמען ביצור חומת התורה וכבודה".

כזכור, כבר ביום שלישי פורסם באתר שביום ראשון הקרוב תהיה הפגנה של הנוער הדתי, שתצא מבית הרבנות הראשית, בקריאה לחזק את הרבנות הראשית.  ביום שלישי הבא תתקיים עצרת זעקה של בראשות גדולי ישראל והרבנים הראשיים, בהשתתפות מאות רבנים, נגד רפורמות הממשלה.

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום