חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ברוך דיין האמת: הלך לעולמו הרב יהושע רוזן זצ"ל

הרב רוזן היה מתלמידי הרצי"ה, ר"מ בישיבה לצעירים וממקימי ישיבת ניר בחברון.

תגיות

שתפו :

מרכז הרב

היום (רביעי) נפטר הרב יהושע רוזן זצ"ל בגיל 91. הרב הוא מתלמידיו המובהקים של הרב צבי יהודה הכהן קוק, ובעבר הוא כיהן כר"מ בישיבת מרכז הרב, ר"מ בישיבת ירושלים לצעירים שליד מרכז הרב וכן כיהן לתקופה קצרה ככראש ישיבת ניר בקרית ארבע.

הרב נולד בפולין, ועלה לארץ בשנת תש"ג במסגרת עליית ילדי טהרן. הוא הגיע ללמוד בישיבת מרכז הרב, ונעשה תלמיד מובהק של הרב צבי יהודה, שכינה אותו "מסילת ישרים חי". בהמשך מונה לר"מ בישיבות התיכוניות נחלים וישל"צ, ושימש כר"מ בישיבת מרכז הרב בשנות השבעים. הוא עמד בראש ישיבת ניר בקרית ארבע בשנים הראשונות, עד שהוחלף בידי הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, אף הוא נפטר לא מזמן. הוא אף שימש כר"מ בישיבת בני צבי בבית אל. הרב היה נשוי לנעמי לבית אדלר, ולהם ארבעה ילדים.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' שהיה מתלמידיו ספד לו: "תלמיד חכם עצום ומחנך דגול. בעל מידות תרומיות שכונה בפי רבו ומאז בפי תלמידיו "מסילת ישרים חי". הרב ידע את כל הש"ס עם רש"י ותוספות בעל פה ממש. בקיאותו הרבה בו הגיע עד כדי "מבחן חזון איש" – מבחן שבו נועצים סיכה על מילה בדף כל שהיא בש"ס והנבחן יודע להשיב איזו מילה נמצאת מתחת למילה הזו בכל הדפים הבאים. גאונותו בתורה ובמידות הביאה לכך שלאחר פטירתו של הרצי"ה הוא נתבקש למלא את מקומו כראש ישיבת מרכז הרב, ואולם הוא סרב והעדיף ללמד במשך עשרות שנים את הכיתה הצעירה ביותר בישיבת ירושלים לצעירים (כיתה ט'). שם זכיתי ללמוד אצלו באחת השנים המשמעותיות בחיי. הוא שהכניסני למעשה לעולם הלימוד, הקנה לי את יסודותיו, והאהיב עלי את לימוד הגמרא, התפילה, והמוסר."

סמוטריץ' סיפר: "אהבתו לתלמידיו הייתה ללא גבול, וכך גם דאגתו ומסירותו להם שנים רבות אחר שלמדו אצלו. גם כשהגעתי אליו שנים רבות לאחר סיום לימודיי, הוא זכר בדיוק איפה אני גר ובמה אני עוסק, כמה ילדים יש לנו, ועוד ועוד. תמיד התעניין ודרש בשלומנו. כך ביחס לאלפי התלמידים שעברו תחת ידיו המסורות לאורך עשרות בשנים. החום והאהבה, החיוך, לחיצת היד הרכה, והחיבוק שבהם היינו מתקבלים אצלו תמיד חדרו אל הלב ופתחו אותו. ממנו למדנו שקפדנות ואהבה הולכים בחינוך יחדיו."

"באחד הלילות בכיתה ט' השתוללנו מספר חברים בפנימייה. למחרת הוא סילק אותנו הביתה כעונש לשלושה ימים. למחרת הלילה הראשון בבית הוא צלצל לאבי-מורי, סיפר לו בדמעות שהוא לא ישן כל הלילה, פשוטו כמשמעו, מרוב דאגה בגלל העונש שהוא נתן לנו, וביקש שאחזור מיד לישיבה. השיעור שקיבלתי באותו הבוקר ילווה אותי כל חיי."

הלוויתו תצא בשעה 13:00 מישיבת מרכז הרב בירושלים לכיוון הר הזיתים.

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום