חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השר יריב לוין לאחר ההפגנה מול ביתו: "אני נחוש להעביר את הרפורמה"

הבוקר (שלישי) התקיימה בשעה 05:30 הפגנה מחוץ לביתו של השר יריב לוין, שכללה שריפת צמיגים וחסימת חניון הבניין. במשך כשעה וחצי לפחות המשטרה לא הגיעה

שתפו :

בלב שכונת מגורים שקטה בעיר מודיעין, ליד ביתו של שר המשפטים יריב לוין, היתמר עשן שחור סמיך ממדורה שבה שרפו צמיגים אלה המוחים נגד צמצום עילת הסבירות.

הם עמדו עם מגפונים וזמבורות והרעישו בשעות הבוקר המוקדמות, אף זיהמו את האויר ללא כל התערבות של המשטרה שהגיעה רק אחרי שעה וחצי מאז החלה ההפגנה.

יוסי מזור, שכנו של השר לוין, תיאר את אירועי הבוקר בשיחה עם שרון גל בגלי ישראל: ״הם באו בחמש וחצי בבוקר עם ארבעה אוטובוסים מאורגנים מכל הארץ, מאורגנים יופי יופי. הגיעו עם זמבורות ומגפונים, הקימו גדרות תיל. יש לנו שכנים שלפני כמה חודשים נולדה להם תינוקת ואלו החיים שלה. רק אחרי שעה וחצי הגיעה הניידת הראשונה. יש כאן קרוב ל-200 בני אדם, נפתחו ארוחות בוקר. אפשר להפגין אבל הדיירים לא אשמים, תפגינו מול משרדי ממשלה. כשהפגינו מול בנט בית המשפט אמר לשמור מרחק של 300 מטר, פה ההפגנה מול הבית״.

השר יריב לוין מסר כי האירוע הבוקר הגביר את נחישותו להעביר את הרפורמה:

"הבוקר, בשעה חמש וחצי, ברחוב ליד הכניסה לביתי, נמתחו קונצרטינות, הכניסה לחניון הבית המשותף נחסמה, וקבוצה אלימה הבעירה צמיגים וחסמה את התנועה. קבוצה אלימה אחרת התמקמה צמוד לגדר של ביתי, עם תופים, זמבורות, מגפונים ושלטים. למרבה המזל או הפלא, הם ״הסתפקו״ הפעם בהבערת צמיגים בכביש, בחסימת הרחוב והכניסה לחניון הבניין המשותף, ולא החליטו לשרוף איזו דירה בבניין. כמה דקות אחרי שההשתוללות האלימה התחילה שמענו סירנות. אין מה לשמוח, זו לא הייתה המשטרה שמיהרה לפעול, אלא סירנות שהפעילו האלימים. עידכנו את ממונה האבטחה מטעם משרד המשפטים. גם הוא ניסה לפנות למשטרה, ובשעה 6:11 דקות, כלומר 40 דקות אחרי תחילת האירוע, הוא נאלץ לכתוב שהמשטרה מסננת אותו.

בשעה 7:10, כשהמחזה נמשך באין מפריע, צלצלתי למפקד המחוז ניצב אבי ביטון. הוא סיפר לי בגאווה שהמשטרה פועלת. כשאמרתי לו שהטירוף נמשך בצמוד לחצר הבית שלי, במרחק נגיעה מהסלון, וששכונה שלמה נתונה תחת ההשתוללות הזו במשך למעלה משעה וחצי, הוא מצא לנכון להתווכח איתי שהאירוע דווח אליו רק בשעה 6:10. כאילו שאם עברה רק שעה והמצב נמשך כשהיה, זה בסדר.

האירוע ליד חצר ביתי לא הסתיים גם אחרי השעה 8:00.

אי אפשר שלא לבוא בטענות למשטרה, אבל למען האמת זה גם לא הוגן להאשים אותה בכל. היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, מיהרה לנאום כנגד הרפורמה שהצעתי. היא והמשנה שלה, ד״ר גיל לימון, מפיצים באופן שיטתי מסמכים וחוות דעת בכתב ובעל פה, אפילו בלי לעדכן אותי, כדי לסכל את המדיניות שאני מוביל. הם עשו כך פעם נוספת רק אתמול. אבל, האירועים האלימים, קריאות ההמרדה הגלויות, האיומים וההסתה לאלימות, לצד האלימות ההולכת וגדלה כנגד מי ש״מעזים״ לממש את הבטחתם לבוחר ולתמוך ברפורמה, כל אלה לא זכו עד היום ולו למילה אחת של התייחסות פומבית מטעם היועצת המשפטית לממשלה וצוותה. היועצת ומערכת אכיפת החוק שתחתיה מעלימות עין מהאלימים, שלא לומר קורצות לאלימים, ומאפשרות להפקרות להשתולל. כי הרי למה להתעסק במניעת אלימות בשכונה במודיעין? כשלונדון, או במקרה הזה ברייטון, דווקא כן מחכה להם?

אכן, דבר הכי מקומם זו האכיפה הבררנית.

את המפגינים נגד ההתנתקות עצרו באלפים והגישו מאות כתבי אישום. למפגינים יוצאי אתיופיה התנהגו בברוטליות ובאכיפה בסטנדרטים שלא היו כמוהם. אבל יש מורמים מעם, אלה שנמצאים בצד הנכון, בצד של מערכת המשפט. הם לא נעצרו עד היום. נגדם לא הוגשו כתבי אישום עד היום והם קיבלו אור ירוק. איתות ברור שלהם

מותר, ואין שום גבול.

הרפורמה במערכת המשפט חשובה והכרחית. מהסיבה הזאת ומהרבה הרבה סיבות נוספות. המראות של היום רק הוכיחו זאת פעם נוספת, גם למי שלא רוצה לראות את האמת כפי שהיא.

אני נחוש. לא יצליחו להרתיע אותי. לא אזוז מדרכי, ואעשה את השליחות שהציבור הטיל עליי בנאמנות ובאמונה גדולה. הרפורמה חייבת לעבור."

hofit
Author: hofit

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
3 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
פנינה דרעי
פנינה דרעי
9 חודשים לפני

חובה רפורמה אנחנו מאבדים את הדמוקרטיה אי ציות של המשטרה להגן על האזרחים לא נישמע כדבר הזה העיקר ידעתם לבוא ולבדוק בקורונה אם מישהו מסתובב ללא מסכה ולאזוק אותו באזיקים .אבל את
פורעי החוק ומבעירי הצמיגים וכול הרעש לכול השכונה לא מעניין אותכם.
כבר הפכתם לבדיחה כול המצייתים לקריאות להפגין בחמש בבוקר תפעילו קצת את הראש צודק נתניהו שהביא את סיפור 5 הבלונים זו השפה שהולמת את הרמה שלכם. אתם קוברים את הדמוקרטיה
ואת החזרה של השמאל לשילטון
בושה הוצאתם את דיבת הארץ רעה בכול העולם
כולם צוחקים עלנו ומזועזעים אפילו צארלס שאל את הנשיא מה קורה לעזאזל בישראל.
שד עדתי והשד החרדי קמו לתחיה כאילו חזרנו לשנות ה50. רק כי לקחו לכם את השלטון
הרי אתם שולטים בכול מוקדי הכוח ולא נותנים להתקרב מה הטרוף .
יריב לויין כולם מחזקים אותך ואת הממשלה
כול תיקי נתניהו קורסים.
מעניין למי ייתפרו את התיק הבא והאנשים שצריכים לפתוח נגדם בחקירה מסתובבים חופשי
מדינת חלם.

ישראלי שפוי
ישראלי שפוי
8 חודשים לפני

אני מבין שאת בוט מטעם? או שאת לא למדת לימודי ליבה ואפילו את המילה הזו אינך מבינה

ישראלי שפוי
ישראלי שפוי
8 חודשים לפני

הצליח לך אפס
הבאת למלחמת אחים ופילוג לא יתואר.
מי יתן ויזכירו את שמך, ברדוגו ודיסטל במגילת אסתר יחד עם המן

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

3
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום