חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אביו של הדר גולדין: "כל זמן שלא מחזירים את הדר – הבושה גדולה כפליים"

פרופ' שמחה גולדין על המאבק להשבת בנו שנמשך כבר 9 שנים, ועל אטימות הממסד: "נכות נפשית ואיבוד ערכים מוחלט". מהי קריאתו לציבור?

שתפו :

צילום: אלבום משפחתי

פרופ' שמחה גולדין, היסטוריון ואביו של הדר גולדין מתאר את השגרה בבית מאז האסון: "השגרה שלנו נראית כמו לפני כן – כולנו עובדים ומתקדמים – אבל כלום לא אותו הדבר".

ביום שישי, הראשון באוגוסט 2014, סגן הדר גולדין נפצע ונחטף בידי חמאס בקרב רפיח, במהלך מבצע "צוק איתן". חבריו לפלוגה נכנסו למנהרה בניסיון אמיץ להחזיר אותו ולא הצליחו. "מהרגע הזה ואילך כל המערכת השאירה אותו שם, למרות שידעו שהוא פצוע", אומר אביו.

מאז עברו כבר תשע שנים, במהלכן נאבקת משפחתו של הדר, שהוגדר כחלל צה"ל, על הבאתו לקבר ישראל.

שמחה גולדין טוען שכל המנהיגות הדתית והביטחונית בישראל לא רק שאינה עוזרת בכך, אלא פועלת הפוך ואינה מנצלת את שלל ההזדמנויות שהיו להחזרת הדר גולדין ואורון שאול. "מדינת ישראל מתנהלת מול יחיא סנוואר כבן ברית ואת שני החיילים שהפקירה בעזה – היא לא מחזירה".

שמחה משתף שהחינוך בבית היה ש"אין הברכה שרויה אלא בדבר הסמוי מן העין". הדר לקח את זה לקצה, אפילו הרבה תמונות אין לו כי הוא תמיד היה זה שצילם.

להדר היה מאוד חשוב לאחד את החברה בישראל. אנשים מגיעים כעת לתערוכות הציורים שלו וקונים את ספרו "איך לבנות חיים", אך אביו מבהיר: "כל זמן שאנחנו לא מחזירים אותו – הבושה גדולה כפליים".

אילו הזדמנויות הממשלה החמיצה בהשבת החיילים?

האם משפחת גולדין נחמדה מדי במאבקה?

מהו תפקיד הציבור?

צפו בראיון המלא

 

לקורס ריפוי תזונתי למחלות נפוצות:
https://www.vcollege.co.il/courses/syllabus/34

 

 

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום