הבעיות בקואליציה לא מפסיקות: ברע"מ מתחייבים להצביע נגד חוק האזרחות

גם במידה וההצבעה על חוק האזרחות תהפוך להצבעת אי אמון - חברי רע''מ יתנגדו אליה

נריה

יכול גם לעניין אותך

צילום: יהונתן סמיה, ערוץ הכנסת

חוק האזרחות מסרב לרדת מהכותרות. אחרי שבחודש יולי בשנה שעברה החוק נפל אחרי שלא הושג רוב (59 חברי כנסת הצביעו בעד, 59 הצביעו נגד) חברי הכנסת מנסים לחוקק אותו מחדש ולהשיג את התמיכה הנדרשת. החוק גורר ביקורת קשה מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, מוסיף אש למדורה ומביך מאוד את חברי סיעת רע"מ. כפי שדיווחנו לפני מספר ימים, בקואליציה ובאופוזיציה הגיעו להסכמות סביב חוק האזרחות וגם לגבי משך תוקפו, שיהיה 12 חודשים כמו שדרש חבר הכנסת רוטמן. עוד הוסכם בין השאר, ששרת הפנים תהיה מחויבת להקים ועדה הומניטרית על מנת לבחון מקרים ספציפיים של אלימות במשפחה.

היום (ה') עלה החוק לדיון נוסף בוועדת חוץ ובטחון. לאחר הדיון, הוועדה אישרה לקריאה שנייה ושלישית את חוק האזרחות והחלו הדיונים במליאה לפני ההצבעות שאמורות להתקיים היום בשעות הערב, עם סגירת מושב החורף.

להלן הצבעות חברי הכנסת בוועדה: בעד החוק הצביעו: ח"כ נירה שפק, ח"כ ניר אורבך, ח"כ משה טור פז, וח"כ רם בן ברק, יו"ר הוועדה.  כנגד הצעת החוק הצביעו: ח"כ אבתיסאם מראענה ומיכל רוזין. ח"כ רם בן ברק מסר בתגובה: "אני מעביר את החוק בלב כבד וללא שמחה".

בפתיחת הדיונים במליאה סביב החוק השנוי במחלוקת, החלו לנאום אחד אחרי השני חברי הכנסת והתייחסו לחוק: אבתיסאם מרעאנה (העבודה): "היום הזה הוא יום עצוב. גזרנו על משפחות טובות כל כך סבל עצום וסבל נוראי". מוסי רז (מרצ): "החוק הזה פוגע בביטחון מדינת ישראל וצריך להסיר אותו מסדר היום של הכנסת". גם חברת הכנסת גבי לסקי (מרצ) תקפה בחריפות את החוק: "מדובר בחוק שהוא חוק דמגורפי. חוק גזעני, חוק מפלה".

 

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

שיפא

פרטים חדשים על המתרחש בבית חולים שיפא

חיילי צה"ל נמצאים במתחם בית החולים שיפא שבעזה כבר מספר ימים. בין היתר כדי לאתר ממצאים שאכן התקיימה בבית החולים פעילות טרור של חמאס. נחשפה עדות של רופא בריטי שיכולה לחזק את ממצאי המודיעין הישראלי

לוחמה הפסיכולוגית

הוראות הבימוי של חמאס

הפעימה השניה של שחרור החטופים התרחשה במוצאי שבת לאחר שעות של עיכובים. הלוחמה הפסיכולוגית לא נפסקה עד הרגע האחרון

שופר

"אני מתגעגעת לראות אותך מתפלל, נזכרת פתאום בתקיעת שופר שתקעת בראש השנה בישיבה. מעכלת את הגזרה שהשנה תסתלק מאיתנו"

איבריו של הרב נערן אשחר, אב לשניים בן 33 משדמות מחולה, שנהרג לפני כשבועיים לאחר התהפכות טנק בגבול הצפון. נתרמו והעניקו חיים חדשים לארבעה חולים. ההספד של אישתו צוף מתאר איזה אדם גדול איבדנו

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום