חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

זו סאגה שאין כדוגמתה בהיסטוריה המשפטית של מדינת ישראל

האירוע בבורקה מוכיח שוב כי מבחינת הפרקליטות, השב"כ והמשטרה אין דין מתנחלים ימנים כדין פורעים ערבים

תגיות

שתפו :

Photo by Chaim Goldberg/Flash90     

לאחר אירוע התקיפה של יחיאל אינדור בבורקה נעצר פלסטיני שנחשד בזריקת הסלע על ראשו, אך בית המשפט שחרר אותו. את אינדור, לעומת זאת, מיהרו להחשיד ברצח בכוונה תחילה עוד כששכב פצוע קשה בבית החולים לפני הניתוח שעבר.

עו"ד נתי רום מארגון "חוננו" אומר כי "התחלנו סאגה שאין כדוגמתה בהיסטוריה המשפטית של מדינת ישראל". לדיון הגיעו באופן חריג במיוחד בכירים כמו יועצת משפטית של השב"כ, פרקליטה בכירה ומפקד בכיר בימ"ר ש"י. כמו כן, נשלח מכתב מיוחד ממפקד מחוז ירושלים. מיותר לציין שמול הפורעים הערבים לא נעשו מאמצים כאלה.

למי שלא בקיא בפרטי האירוע, מתאר עו"ד רום את המקרה: רועה צאן יצא לרעות את הצאן בערב שבת והותקף בידי פורעים ערבים. יהודי האיזור שנזעקו לעזרתו, ביניהם יחיאל אינדור, הותקפו גם הם על ידי 300 פורעים. אינדור ירה קודם באוויר כדי לאפשר ליהודים לסגת, ומשזה לא הרתיע את הפורעים – הוא נאלץ לירות לשם הגנה עצמית.

עו"ד רום מבקש להבהיר כי כשמחשידים מישהו ברצח, בהליך מעצר הימים השופטים נוטים לאפשר למשטרה לחקור, אך במקרה הזה הם טוענים כי אין חשד סביר מינימלי להשארתו של אינדור במעצר, גם לא בשלב החקירה.

האם יש אפליה אמיתית כלפי מתנחלים?

איך יוצאים מהפלונטר?

צפו בראיון המלא

לקורס נסיקה עסקית:

https://bit.ly/KnafaimGPT

 

 

 

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום