חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרופ' טליה איינהורן: "אני אופטימית, יש דרך למנוע את רמיסת רצון העם בידי בג"ץ והיא בהישג ידה של הכנסת"

״משבר חוקתי״ זהו ביטוי שחוזר על עצמו שוב ושוב בימים אלו, כשרוב העם מייחל לכך שלא תחול התנגשות חזיתית בין הכנסת לבין הרשות השופטת. מה משמעות הביטוי והאם הוא אכן עשוי להתרחש בקרוב?

שתפו :

צילום: פלאש 90

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ"ל למשפט השוואתי, חוזרת לימי המהפכה החוקתית של אהרון ברק ולהתפתחויות האחרונות בכדי להבין במה מדובר. חוזי השחורות טוענים כי "בשלב הראשון בית המשפט יבטל את החקיקה של הכנסת. מכאן והלאה השאלה תהיה, כפי שאמר אהרון ברק, למי יציית הצבא".

"על פי חוק יסוד: צבא ההגנה לישראל הצבא והרמטכ"ל כפופים לממשלה. כך לפי החוק גם המשטרה והמפכ"ל. מדינה שבה הצבא והמשטרה רואים עצמם כפופים לבית המשפט איננה דמוקרטיה".

בהמשך מתייחסת איינהורן לדיון בביטול חוק הנבצרות ואומרת שעצם המחשבה שיועצת משפטית יכולה להדיח ראש ממשלה מכהן בריא בנפשו ובגופו היא "חידוש בקנה מידה עולמי. בדמוקרטיות פרלמנטריות הדרך היחידה להדיח ראש ממשלה היא בהצבעת אי אמון וברפובליקות – בהדחה בידי הפרלמנט".

למרות האזהרות היא אופטימית. יש דרך למנוע את רמיסת רצון העם בידי בג"ץ והיא בהישג ידה של הכנסת.

צפו בשיחה המלאה

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
2 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
מיכה
מיכה
5 חודשים לפני

ברגע שבג"ץ החליט לדון בחוקי יסוד, הוא שם את היסוד לנפילת הבית השלישי.

גיל
גיל
5 חודשים לפני

רוני אלשיך רצה את לשדוד את המיליונר יהודה כדורי. לכן הוא שלח עובדת לרצוח אותו ואת אשתו, והתעלל בבנים כדי שיודו ברצח. ועכשיו השב"כ ובית המשפט מסתירים את זה ומשקרים שדאעש רצח. תראו את ההוכחות שדאעש לא רצח:
תמחקו את הרווחים
docdroid .net / arh542g

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

2
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום