חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רה"מ נתניהו: "חמאס זה דאע״ש״

רה"מ נתניהו ביום השלישי למלחמת "חרבות ברזל" יוצא לציבור הישראלי ומכריז: "ברגעים אלה אנחנו עוברים להתקפה שלא היתה כמותה״

תגיות

שתפו :

פלאש 90

"אזרחי ישראל, אנחנו ביום השלישי למערכה. אנחנו במלחמה על הבית, מלחמה על הבטחת קיומנו, מלחמה שבה ננצח". פתח את דבריו רה"מ בנימין נתניהו.

 

"המלחמה הזאת נכפתה עלינו על ידי אויב מתועב, חיות אדם שחוגגים רצח נשים, ילדים וקשישים. הזוועות שהחמאס ביצע לא ראינו מאז זוועות דאע"ש. ילדים כפותים שהוצאו להורג עם שאר בני משפחותיהם, צעירים וצעירות שנורו בגבם, הוצאו להורג, ועוד זוועות שאני לא אתאר כאן. אנחנו ידענו תמיד מי זה החמאס, עכשיו כל העולם יודע. חמאס זה דאע"ש – ונכריע אותו בדיוק כפי שהעולם הנאור הכריע את דאע"ש. האויב הנאלח הזה רצה מלחמה – והוא יקבל מלחמה".
רה"מ נתניהו מתאר את חמשת הצעדים שביקש לעשות: "בתחילת המלחמה הנחיתי לעשות חמישה דברים מידיים: פעולה ראשונה – לטהר את היישובים ולהדוף כל כניסה של אויב לשטחנו. הקרבות האלה עדיין מתנהלים. מספר מחבלים שפלים עדיין נמצאים בתוכנו, וכוחותינו עובדים מסביב לשעון כדי לחסלם.

פעולה שנייה שמתבצעת ברגעים אלה – לעבור להתקפה מאסיבית נגד חמאס בעוצמה שלא הייתה כמותה.

פעולה שלישית – לבצר את יתר החזיתות – בגבול הצפון מול חיזבאללה, ביהודה ושומרון, ובתוך מדינת ישראל. אני מחבק את הלוחמים והלוחמות, את כל אנשי הביטחון וההצלה, שפועלים באומץ לב בלתי רגיל, גם ברגעים אלה בכל החזיתות הללו, ומחרפים את נפשם כדי לשמור על מדינת ישראל.

פעולה רביעית – המשך העצמת התמיכה הבינלאומית שאותה התחלתי לגייס עם פרוץ המערכה בשבת, כדי לשמר את מרחב הפעולה שלנו נגד אויבינו.

פעולה אחרונה- מבחינתי היא בעלת חשיבות עליונה: לבסס את האחדות בעם. הפילוג בתוכנו נגמר. כולנו מאוחדים. וכשאנחנו מאוחדים – אנחנו מנצחים.
העם מאוחד, ועכשיו ההנהגה צריכה להתאחד. אני קורא למנהיגי האופוזיציה להקים מיד ממשלת חירום לאומית ללא תנאים מוקדמים, כפי שהוקמה עם מנחם בגין, ערב מלחמת ששת הימים".

עוד הוסיף, "אזרחי ישראל היקרים, התחלנו, ואני מדגיש רק התחלנו, להכות בחמאס. התמונות של החורבן וההרס ממעוזי החמאס בעזה, הן רק ההתחלה. חיסלנו מאות רבות של מחבלים, ולא נעצור שם. אמרתי שכל מקום שממנו פועל החמאס יהפוך לעיי-חורבות. זה כבר קורה היום, זה יקרה ביתר שאת בהמשך. ‏אני נמצא בקשר רציף עם הנשיא ביידן, ואני מבקש להודות לו שוב, בשמכם בשם כל אזרחי ישראל, על ההרתמות של ארה״ב במילים ובמעש למען ביטחון ישראל. נושאת מטוסים אמריקנית, מהגדולות בעולם, נמצאת בדרכה לאיזורנו. אויבינו המשותפים במרחב מבינים היטב את המשמעות של צעד זה. כמו כן, אני רוצה להודות למנהיגים רבים בעולם, על תמיכתכם חסרת התקדים בישראל. יש הרבה פייק ניוז ותעמולה כוזבת שמתפרסמים במטרה להפחיד אותנו ולפלג בינינו, כמו הפרסום על עשרות מנהרות חודרות לשטחנו, או הפרסום הכוזב כאילו המודיעין המצרי העביר אזהרה מוקדמת לישראל לפני פרוץ המלחמה – דבר שלא היה. אסור ליפול למלכודות התעמולה האלה, וצריך להצטייד באורך רוח ובקור רוח. אני יודע שכולנו רוצים תוצאות כאן ועכשיו. זה יקח זמן. אבל אני מבטיח לכם, בסיומה של המערכה כל אויבינו ידעו, שזאת הייתה טעות איומה לתקוף את ישראל. מה שנעשה לאויבינו בימים הקרובים יהדהד אצלם לדורות. כבר היום שדה הקרב רווי במעשי גבורה עילאיים של אנשינו: של חיילים, של שוטרים, של אזרחים. ראיתי את הסרטון של האלוף זיני עומד היום יחד עם חייליו אחרי שכוחותינו חיסלו מחבלים. זאת הרוח שלנו, שמתבטאת בעמידה איתנה ועמידה נחושה – יחד. ‏ראיתי גם סרטון מרטיט לב של דוד, חייל צה"ל, שבנו התינוק נכנס אתמול בבריתו של אברהם אבינו. דוד היה בשטח עם חבריו ליחידה וצפה בטקס ברית המילה על מסך הטלפון הנייד, וכשנשמעו המילים: "בְּדָמַיִךְ חֲיִי", דמעות עמדו בעיני כולנו".

רה"מ נתניהו התייחס למינוי החדש: "אתמול מיניתי את תא״ל (במיל׳) גל הירש כאחראי על נושא החטופים והנעדרים, והוא כבר החל בעבודתו. אנחנו נעשה הכל למענם. לב כולנו עם משפחות החטופים, לב כולנו עם משפחות החללים. איבדנו משפחות שלמות, בנים ובנות, צעירים וקשישים, חיילים וחיילות, שוטרים ואנשי ביטחון, יהודים ולא יהודים. שותפות הגורל היא של כולנו. זאת איננה מליצה. זהו דבר אמיתי. זה הדבר הכי אמיתי והכי עמוק שקושר אותנו אחד לשני. יחד נתגבר ויחד ננצח – רק ביחד. כראש ממשלת ישראל אני אומר לכם בגילוי לב: ימים קשים עוד לפנינו. אנו דואבים על אחינו ואחיותינו שדמם נשפך, ואנחנו נחושים לנצח במלחמה הזאת, כדי להביא חיים, ברכה ואור לעמנו ומדינתנו".

ראש הממשלה סיים את דבריו בראי היסטורי: "‏תקומת ישראל היא נס ומופת של אמונה ומעשה. בספר שמואל נאמר: ״נצח ישראל לא ישקר״. לאורך המסע הארוך של עמנו, הבטחה זו קוימה במלואה. גם הפעם נעמוד בהבטחה – כי עם ישראל חי".

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
3 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
אילן
אילן
9 חודשים לפני

מה זה משנה בכלל שונאי ישראל מאוחדים במזימה בכוונה ובביצוע ואפילו באידיאולוגיה.
אם לא נתברבר במכבסת מילים מצבנו יהיה טוב יותר.

בת של מלך
בת של מלך
9 חודשים לפני

מלך ‼️
זומכים עלייך ראש הממשלה ‼️♥️

trackback

[…] בגדר פשע נגד האנושות ואחד ממעשי הטבח הקשים של המאה ה-21. נשים וגברים, צעירים וזקנים, חיילות צה”ל וילדות קטינו…. צעירים נורו בגבם, וגורל הנשים קורבנות המסיבה היה זהה […]

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

3
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום