אביגדור קהלני: ערבית זו לא רק שפה, זו מנטליות

אביגדור קהלני מבהיר שכל השוואה של המצב הקיים למלחמות ישראל הוא אינו רלוונטי, הוא מסביר מה צריך להיות השלב הבא וכיצד תראה ישראל של אחרי המלחמה: "הכל יהיה שונה"

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

אביגדור קהלני שלחם בכל קרב אפשרי בראיון לאלעזר שטורם על המצב: "כולנו בשוק, מדינת ישראל עברה בושה שאין שניה לה, ביזיון שמאז השואה לא היינו בו. הניסיון להשוות למלחמות אחרות כמו יום כיפור בכלל לא רלוונטי. בפעם הראשונה ראינו איך מדינה מפקירה את אזרחיה". עוד הוא מוסיף: "אני לא מצליח להבין מה קרה כאן, כאילו שסיממו את כולנו למשך כמה שעות".

 

Photo by Atia Mohammed/Flash90

 

לדבריו, התרופפות הרוח בחברה הישראלית ואווירת הנהנתנות העולמית שהגיעה גם לכאן משפיעה לרעה, "במדינה השרדותית כשלנו – אין מקום למותרות האלה".

לדבריו, השלב הבא בלחימה הוא מורכב מכיוון שהוא יגרום לעולם לנסות לחסום אותנו. "המנהיגים שואפים למחוק את חמאס, אבל במקום שבו ישנם אנשים אי אפשר למחוק רעיונות – אלא אם לציבור בעזה יהיה שלטון חיצוני חזק, אבל זה לא בידינו".

קהלני מוסיף בהקשר זה כי "צריך להגיע למצב שהעולם יתחנן שנפסיק – ואז נדרוש דברים בתנאים שלנו".

האם יכול לצאת דבר טוב מהמכה הזו?

"כן. עם ישראל עבר מבחנים קשים לאורך שנות קיומו, והמלחמה הזו תביא למהפכה – יהיה פה מבנה שלטוני שונה ולא תהיה יותר גישה סלחנית בצבא".

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

אהוד ברק

"אתה ראש ממשלה לשעבר, ראבאק"

שני ראיונות העניק השבוע ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק לתקשורת הזרה. שניהם עוררו סערה בארץ ובעולם, אפילו ברשתות החברתיות הערביות

ניקי היילי

מה גרם לניקי היילי להתבטא כך?

שגרירת ארצות הברית באו"ם לשעבר, ניקי היילי ושאר מועמדים רפובליקנים לנשיאות, מבטאים עמדה איתנה בעד מדינת ישראל במלחמה נגד חמאס

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום