מסך הברזל חוזר?

גם אצל יהודי רוסיה נוצר גל עליה עקב המלחמה, והתור לבקשת עליה בקונסוליה הישראלית בפטרבורג ארוך מתמיד

דידי שור

יכול גם לעניין אותך

 

ניסינו לחלוב מידע משליחי הרבי לפטרבורג על מצבם של יהודי רוסיה תחת השפעת המלחמה, קיבלנו התחמקות מפוארת וסיפורים על משלוחי מנות. פוטין מקשיב ואסור להרגיז אותו, זה הזמן שלנו להעריך את חופש הביטוי.

הרב שאול ברוק, שליח חב"ד בפטרבורג מספר על חג הפורים בצל המלחמה: "ברוסיה בשבוע שעבר הייתה כאן התעוררות לכבוד חג הפורים, היו כאן מסיבות חג הפורים קהילתיות וכ-5000 איש קיבלו משלוח מנות מהקילה היהודית. ומאות רבות באו לשמוע מגילת אסתר".

https://tovnews.co.il/%d7%a8%d7%91-%d7%97%d7%91%d7%93-%d7%91%d7%90%d7%95%d7%93%d7%99%d7%a1%d7%94-%d7%91%d7%a8%d7%90%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%a8%d7%92%d7%a9-%d7%9c%d7%a2%d7%96%d7%95%d7%91-%d7%96%d7%94-%d7%94%d7%97/

על המצב של יהודי רוסיה בעקבות המלחמה אומר הרב שאול: "מצב הרוח, אנשים במתח, חוסר הודאות והמצב כולו גורם למתח. יש משפחות שיש בהם חילוקי דעות בתוך המשפחה לגבי המצב הפוליטי. לא ידוע לי על יהודים שהתגייסו לצבא פוטין. לדבריו "אנחנו רואים בהחלט עניין גדול בעליית יהודים לארץ. ואני משוכנע שבתקופה הקרובה תהיה התעניינות ותהיה עלייה מרוסיה.  אני חושב שכל מה שקורה סביבנו בהחלט משפיע על ההתעניינות ועל ההחלטה בעניין הזה".

גם רב העיר פטרבורג, הרב מנדל פבזנר מתייחס להשלכות של המלחמה באוקראינה על יהודי רוסיה: "באופן ישיר המלחמה לא משפיעה. אבל האוירה היא במצב לא פשוט ונקווה שזה יגמר מהר. אני יודע שיש ביקוש גדול מאוד אצל הקונסוליה להירשם ולקבל ויזות עלייה. זה יקח הרבה זמן עד שיענו לכולם." על השפעות הכלכליות על רוסיה אומר הרב:" זה התחלה. זה לא קורה מיום אחד לשני. יקח כמה חודשים עד שיכנסו אבל אנחנו מקווים שעד שזה יתחיל כבר הכל יפסק ויחזור לכל מה שהיה.

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

כשלאומי הופך ללאומני

תלמידים בתיכון עירוני ד׳ בתל אביב התלוננו על כך שמנהל בית הספר, אורי לס, לא מאפשר להם להתעטף בדגל ישראל

שמחת תורה

לא למדנו כלום?!

אחד מתרגילי ההסחה של חמאס לאורך השנה, בטרם המתקפה הרצחנית בשמחת תורה, היה פרעות סדר על הגדר. האם גם היום לא למדנו?

פרשת ויצא

פרשת ויצא: משמעות האבן!

בפרשת יציאת יעקב אבינו מבאר שבע לחרן, האבן מופיעה מספר פעמים ובמשמעויות שונות. מה האבן יכולה ללמד אותנו גם היום?

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום