חיפוש
Close this search box.

משה פייגלין: אם היו משתמשים באסטרטגיה של 'ששת הימים' – כל הסיפור היה מאחורינו

משה פייגלין מציג את הצעתו להפיכת צה"ל לצבא מקצועי המתבסס על שכירים, וכן מסביר כיצד נכון לסייע לחקלאים מבלי לעוות את השוק החופשי

תגיות

שתפו :

משה פייגלין, ח"כ וסגן יו"ר הכנסת לשעבר, יו"ר "ישראל מחר", בוחן כעת מחדש את ההצעה שהעלה בעבר לצבא מקצועי,  על פיה כל העם יהיה מחויב להתגייס ולעבור הכשרה קצרה, ומתוך המשוחררים המעוניינים בכך יבחרו אלו המתאימים לקריירה צבאית ארוכה. החיילים יקבלו משכורת מכובדת, ישרתו במשך שנים רבות וירכשו ניסיון. בזמני חירום יהיה ניתן לגייס את השאר למילואים.

צילום: פלאש 90

עוד הוא טוען כי הגורמים המדיניים החליטו לנקוט כעת במלחמה ארוכה ובלתי נגמרת, אך זה לא היה חייב להיות כך: "אילו היו משתמשים באסטרטגיה של מלחמת 'ששת הימים', למשל, כל הסיפור היה כבר מאחורינו עם מספר כוחות קטן יותר".

נושא נוסף שהוא מתייחס אליו הוא הקריאות מימין שלא לשעות לבקשת החקלאים לעזרה, ובמקום כך להגדיל את הייבוא החקלאי כדי להוריד מחירים. פייגלין מבהיר כי חקלאות היא ערך חשוב, אך הוא מבקש שלא לסבסד אותו על חשבון השכבות החלשות, "תטיל מס על כולם ותן לחקלאים עזרה. יש כאן ניסיון לעיוות השוק החופשי – וזהו פתח לשחיתות".

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום