חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

העדה הדרוזית נשארת בצפון: "זה קו אדום – לא יגרשו אותנו מבתינו"

גם במלחמה הזאת בני העדה הדרוזית נלחמים באומץ לב וחלקם אף מקפחים את חייהם למען המדינה. מה גורם לבני העדה להישאר בבתיהם שעל הגבול למרות הסכנה?

שתפו :

מאז פרוץ המלחמה איבדה העדה הדרוזית ממיטב בניה. רב סרן במיל', עטא פרחאת, יו"ר המועצה הציונית הדרוזית אומר בראיון לאורנה ישר: "הם היו אמיצים והסתערו על האויב בלי להסס כדי לשמור על ביטחון מדינת ישראל. כך חונכנו, מתייצבים לדגל בלי לשאול שאלות".

"אני לפעמים נחנק ורוצה לבכות על הגיבורים הללו", הוא משתף בנימה אישית ומוסיף כי "זהו המחיר שאנו משלמים מול אויב אכזר שאין לו אלוהים".

( צילום: דובר צהל)

הוא פונה להנהגה הישראלית ומבהיר כי עליה לבצע שלושה דברים במלחמה: כיבוש, גירוש והתיישבות בחבל עזה, "אחרת נפגוש את אותם האירועים שוב לא רק בעזה אלא גם ביהודה ושומרון ובתוך הקו הירוק".

עוד הוא מתייחס להתעקשותם של בני העדה הדרוזית להישאר בבתיהם שבקו הגבול על אף הסכנה, ומסביר כי מדובר בערך עליון של "היאחזות בקרקע" המשתווה לערכי הדת: "פגיעה בכך נחשבת אצלנו לחציית קו אדום, לא נרשה לאף אחד לעולם לגרש אותנו מבתינו".

פרחאת מתנגד גם לעזיבה זמנית: "הזמני הופך לקבוע וזה נותן לאויב טעם של ניצחון".

לסיום, הוא מתייחס להתנגדות העזה של העדה הדרוזית לגיוס בנותיה לצבא.

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום