חיפוש
Close this search box.

אלוף במיל' יצחק בריק: השלום עם מצרים הוא לא לעד

הצבא המצרי הפך בשנים האחרונות לחזק ביותר במזרח התיכון תוך שהוא מנצל את הסכם השלום עם ישראל להכנסת עוד ועוד כוחות לסיני

תגיות

שתפו :

פלאש 90

אלוף במיל' יצחק בריק מתייחס לאיום המצרי ומבהיר כי הצבא המצרי הוא החזק ביותר במזרח התיכון ומזה שנים שהוא מכין תשתית עצומה של בונקרים, של דלק ושל תחמושת: "הם בונים אוטוסטרדות לכיוון מדינת ישראל". הוא מוסיף כי "הם שכנעו אותנו – בניגוד להסכם השלום – להכניס יותר כוחות ואנחנו מאמינים להם".

כוחות מצריים בסיני

כמו כן, הוא מעלה את האפשרות לכך שנשיא מצרים יחליט להצטרף לחגיגה נגד ישראל, או שיחליט להפר את הסכם השלום עם ישראל. אפשרות נוספת היא שהנשיא יתחלף באחד גרוע יותר ומכאן ש"לא ייתכן שישראל חתמה על הסכם שלום וחושבת שזה לעד".

עוד מתייחס אלוף במיל' בריק לבעיה הפלסטינית וטוען כי אין סיכוי ליישוב יהודי בתוך עזה מפני שאף מדינה לא תסכים לקלוט את שני מיליון הפליטים ברצועה. במקום זאת הוא מציע לגבש כבר עכשיו מדיניות שתאפשר לנו לחיות עם העובדה הזו וכן תאפשר להכות בחמאס לאורך שנים באמצעות הפצצות מטוסים ופשיטות. באשר לשליטה ברצועה, הוא מאמין כי יהיה נכון להעניק אותה לגורם זר.

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום