חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרופ' האס: הם באו אלינו עם "אללה וואכבר" ואנחנו מדיחים חיילים בגלל "שמע ישראל"?!

מלחמות מוכרעות על ידי תודעה ומי שאינו מבין את חשיבות קריאת החיילים במסגד אינו מבין את מהות המלחמה או מה זה אומר להיות יהודי

שתפו :

פלאש 90

חיילי מילואים קראו "שמע ישראל" ברמקול מסגד בג'נין – והושעו.

פרופ' אלישע האס, ביופיזיקאי ולשעבר יו"ר "חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי", אומר בתגובה כי לא נעשתה כאן שום עבירה על קוד צבאי כלשהו. כמו כן, הוא סבור שחיילים אינם אמורים ללכת רק לפי הספר ואסור לדכא אותם כשהם נוקטים ביוזמה: "צבא שהולך רק לפי הספר נכשל".

צילום: חיים גולדברג / פלאש90

הדבר החשוב יותר בעיניו הוא שמלחמות מוכרעות במישור התודעתי. מתקפת חמאס נועדה לשבור את רצון הקיום של היהודים במפעל הציוני ולייאש אותם באמצעות מוות והשפלה, "הם באו בשם אללה". החיילים שצעקו "שמע ישראל" במסגד הבהירו לאויב שהוא נכשל – ושהתרבות היהודית ניצחה, "לדעתי, הם עשו פעולה מצוינת", מבהיר פרופ' האס.

נקודה נוספת שיש לזכור היא חשיבות השמירה על מורל חיילינו, בייחוד של חיילי המילואים שמתנדבים להילחם כדי שהתרבות היהודית-ישראלית תגבר על התרבות המוסלמית-ערבית ותאפשר לנו לחיות בארץ הקודש אליה כל העולם נושא את עיניו.

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום