חיפוש
Close this search box.

ח"כ אבי מעוז תוקף: "כל צרוע וזב חוטם יכול להגיש תוכנית"

ח"כ אבי מעוז סבור שהקונספציה המדוברת בימים אלו שורשה נמצא באבי אבות הקונספציה של המישור החינוכי - מערבי

תגיות

שתפו :

פלאש 90

אנחנו נמצאים בתקופת מלחמה בה המילה הנפוצה ביותר היא כנראה המילה 'קונספציה'. איך מדינת ישראל הגיעה למצב בו היא לא מצליחה לזהות את הדברים הברורים ביותר, את ההבנה שאין אפשרות אמיתית ליצור הסכם שלום עם הפלסטינים משום שהם רואים בנו אויב ולכן זה או אנחנו או הם.

צילום: יוסי אלוני פלאש 90

ח"כ אבי מעוז סבור ששורשה של הקונספציה נובע דווקא מהחינוך, "הבאנו למערכת החינוך תרבות שהיא לא התרבות המקורית והשורשית שלנו. זו לא התרבות היהודית ואפילו לא התרבות הציונית". מעוז סבור שהבעיה היא שמדינת ישראל ייבאה "תרבות מערב, אני טוען שאבי אבות הקונספציה זה הרעייה בשדות זרים".

במציאות היום של משרד החינוך כל "צרוע וזב חוטם יכול להגיש תוכנית, והמנהלים" יכולים לבחור את מה שירצו.

צפו בקטע מהראיון.

 

dvir
Author: dvir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
Subs
Subs
1 חודש לפני

צודק. כל עוד ינסו גורמים מסוימים במדינה להפוך אותה להיות ״ככל העמים״ או שימשיכו להאמין ולנסות לקדם את רעיון ״האחר הוא אני״ ולא יבינו את הייחודיות שלנו כמדינה היהודית היחידה בעולם, שום בעיה לא תיפתר (ולא רק בנושא הביטחוני). זה לא אומר שצריך להוציא לחלוטין את החינוך המערבי – כי בסופו של דבר אנחנו חברה מערבית ביסודנו – אלא לאזן אותה עם חינוך יהודי וציוני. כלומר, להפוך את עצמנו לחברה מערבית פרטיקולרית – כזאת שאינה זהה לשאר תרבויות המערב, אלא כזאת שחולקת דמיון מסוים איתן, אבל שיש בה גם הרבה מאוד שוני וייחודיות, כיאה למדינה היהודית היחידה בעולם.

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

1
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום