חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איש אמ״ן: "המידע שהגיע ב-6.10 לא יכול היה להתפרש אחרת"

רונן כהן, איש אמ״ן לשעבר, מסביר כיצד יש להערך לקראת המערכה בצפון ומהו המידע שהגיע ערב הטבח הנורא

שתפו :

רונן כהן, סגן ראש חטיבת מחקר באמ״ן לשעבר, סבור שלמדינת ישראל יש את היכולת ואת הכלים להתמודד עם כוחות חיזבאללה ורדואן בצפון.

"אנחנו עוסקים בסדר גודל כזה שלא דורש את צבא המילואים ולא דורש היערכות ברמה האסטרטגית של המשק הישראלי", מסביר כהן.

הוא מוסיף כי "צריך כמה מדדים שכל הזמן יהיו מול העיניים, שהם סימנים מעידים לכך שהקונספציה יכולה להיות שגויה."

לגבי הטבח ב-7 באוקטובר אומר כהן: "הייתה אינפורמציה חריגה, הטענה שלי היא, שמה שהגיע בלילה של ה-6.10 לא היה יכול להתפרש אלא כחדירה לשטח ישראל."

למענה על הסקר הגדול:
https://bit.ly/SurveyTov

dvir
Author: dvir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
4 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
גיל ט
גיל ט
1 חודש לפני

מוחקים את הלינק. תמחק את הרווחים ותראה שהשב"כ על סמים
smallpdf. com / file#s=94b802f4-1b25-4e8f-9383-53aa73ca57b5

י. כאוס
י. כאוס
1 חודש לפני

היה ניתן רק לפרש כחדירה… לא להאמין… הוא אמיתי?
כלומר ראש אמן וצמרת צ.ה.ל. פעלו באופן מושלם, ויש מקום לתת להם כמה צל"שים.
ובאמת על ההיגיון שלהם לא קרה דבר בקטע שלהם, כל הסיפור הוא במגרש של נתניהו! איך הוא לא עשה כלום??
למה גלי מארה לא פותחת תיק נגדו?
ובקיצור
השמאל הרקוב השתלט על צמרת צה'ל ולא רק שם.
וביום שאחרי, יש לעשות רפורמה כללית גם בצהל

Dan Goldstein
1 חודש לפני

הכשלון הוא בראש ובראשונה כשלון מבצעי.
רמת השמירה, אבטחה היתה נמוכה מרמת השמירה על בית חרושת לשוקולד.
גם עם אפס מודיעין לא היה צריך לקרות

פנחס קרנגל
12 ימים לפני

מלחמות פורצות כאשר אליטה הולכת לאבד שליטה. ביום כפור היה ברור לגולדה שהיא חייבת לסוג מסיני, דרישה מהאמריקאים, אבל אז תפסיד לבגין. הדיקטטורה השיפוטית הלכה להפסיד ולכן ארגנה לנו טבח. ישראל שואפת להקטין את כמות הכוח בגבולות מבחינה כלכלית הקטנת ההוצאות עוזרת למשק. בנוסף בג"ץ בעתירות ליש דין וכ"ד כובל את ידי כוחות הביטחון באופן מתמיד ובכוונת מכוון. מסיבות אלו הצבא הולך על פתרונות טכנולוגיים. במלחמת יום כפור קראו לזה אמצעיים מיוחדים. היה בפסח, כמו לפני מלחמת יום כפור, התראה והצבא התכונן וזה עלה הרבה כסף. מספר ימים לפני שמחת תורה הגיעה התראה נוספת. נתניהו כינס את ראשי הצבא והם אמרו בוודאות גמורה שלא יהיה כלום, כמו ביום כפור. בערב שמחת תורה הגיעה התראה ובהמשך הגיעה התראה חמה מאד. לא נעשה כלום, למעט שליחת צוות מצומצם של השב"כ. להזכיר שראש אמ"ן היה מוטרד רק מהתחממות גלובאלית של כדור הארץ. הם לא עדכנו את הדרג המדיני ואפילו לא העלו כוננות בגבול והתוצאות ידועות. חיילים נשחטו במיטות שלהם ואזרחים נטבחו, נאנסו, נשרפו חיים …. ברקע כישלונות פאסיביים כמו פרצות בגדר שלא תוקנו, אין בלוני תצפית, שמחייב העלאת כוננות, וכמובן כלום לא נעשה וכן קיצוץ מתמשך בצבא כולל הפסקת איסוף מודיעין ע"י סוכנים והפסקת האזנה לאויב בעזה (בריק מייחס את זה לכוכבי). רצף הכישלונות מראה על כוונה ומכוון ולא טעות בודדת ואקראית. על רקע זה, סגירת האמצעיים המיוחדים היא האצבע האחרונה בסכר. הסכר הוא שכל מערכת הביטחון התייצבה מאחורי המכשול העילי ובתת קרקעי שנבנה. הם הצליחו לשכנע חייל חלש אופי, לנתק את האמצעיים המיוחדים. זה מסביר למה התעלמו מהתצפיתניות (דיווח שגוי מהאמצעים המיוחדים) וכן למה חיזבאללה לא הגיע גם למלחמה (נטורי קפלן לא הודיעו לו), סמכו על אמצעים מיוחדים שכמו במלחמת יום כפור מישהו ניתק. לדעתי ,לכאורה, מישהו מבכירי המחאה נגד הרפורמה ולא איראן, תיכנן את זה. השמועה היא שהחייל הבוגד, מסבות מוסריות ועליונות על של השמאל הפרוגרסיבי, התאבד מייד לאחר שנודע ממיידי הטבח. מדובר בבגידה של חיילים/קצינים יהודים בקבע מתוך צה"ל עצמו .האלוף בריק מספר על מקרה אחר, חייל בשם תומר אייגס שגם התאבד בדרך מוזרה, ע"י פרכוס ולאחר שהואשם בבגידה. פרכוס זה בדרך כלל תסמין להרעלה קשה. בריק רומז על חשד גם להתאבדויות בכל פרשות איסור הפרסום, שהוצאו לאחר פרוץ הטבח הקשה. האם לצבא או למפעיל הבוגד יש יד בהתאבדות.

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

4
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום