חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הקואליציה חוששת שאורבך יקים ממשלה חלופית, ומנסה להקדים את הבחירות

בקואליציה פועלים לקדם את פיזור הכנסת, כשהכוונה היא להעלות את הצעת החוק כבר מחר כדי לסיים עד שבוע הבא את התהליך

שתפו :

בנט ואורבך.
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הדרמה הפוליטית: יום אחרי הודעתו הדרמטית של נפתלי בנט ויאיר לפיד על פיזור הכנסת, והקדמת הבחירות. בקואליציה פועלים כעת כדי לקדם את החוק לפיזור הכנסת. הכוונה היא לנסות להביא את חוק פיזור הכנסת כבר מחר (רביעי) להצבעה בכדי לסיים עד שבוע הבא.

בשלב זה עדיין לא ברור האם ההצעה לפיזור הכנסת תצטרך לעלות בקריאה טרומית או שתתחיל מקריאה ראשונה. הכל תלוי בזהות המגיש, במידה והחוק יעלה כהצעה ממשלתית, יספיקו 3 קריאות וייתכן שיהיה ניתן לסיים את הכל כבר השבוע. בכל מקרה אחר, תידרש גם קריאה טרומית והיערכות בוועדה לפני הקריאה הראשונה, מה שיאריך את התהליך.

https://tovnews.co.il/%d7%a8%d7%92%d7%a2-%d7%90%d7%97%d7%a8%d7%99-%d7%94%d7%a1%d7%a7%d7%a8-%d7%a9%d7%9e%d7%a6%d7%99%d7%92-%d7%9b%d7%99-%d7%9c%d7%92%d7%95%d7%a9-%d7%94%d7%99%d7%9e%d7%99%d7%9f-%d7%a2%d7%93%d7%99%d7%99%d7%9f/

כפי שהיה בשבועות האחרונים, גם הקידום של פיזור הכנסת תלוי במידה רבה בניר אורבך, המשמש כיו"ר ועדת הכנסת מטעם מפלגת ימינה. מכיוון שהדיונים ייערכו אצלו בוועדה, הוא יוכל למשוך או לקצר את החקיקה – ובקואליציה יש מי שחושש שהוא יעכב את הפיזור כדי לנסות ולהקים ממשלה חלופית כבר בכנסת הזאת.

כזכור, אורבך התלבט על פרישתו רבות. בשבוע שעבר הוא הודיע על פרישתו מהקואליציה, אך לא נקט מועד בו יצביע על פיזור הכנסת. אורבך ניסה להציב אולטימטום לראש הממשלה וראש הסיעה שלו, באמירה כי אם חוק יו"ש לא יעבור הוא יצביע על פיזור הכנסת. אלא שבנט הקדים אותו, והודיע אתמול על הפיזור ביחד עם שותפו יאיר לפיד.

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

אולי יעניין אותך...
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום