חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ברוך דיין האמת: הרב אליעזר ולדמן הלך לעולמו

הרב אליעזר ולדמן, ראש ישיבת ניר בקריית ארבע נפטר בגיל 84.

שתפו :

הרב אליעזר ולדמן נפטר הלילה (מוצ"ש). ההלוויה תצא בשעה 12:30 מבניין ישיבת ניר בקריית ארבע. הרב היה ראש ישיבת ניר בקריית ארבע משנת 1972. בשנת תשכ"ח היה מראשי גוש אמונים מחדשי היישוב היהודי בחברון וממקימי מפלגת התחייה ואף היה חבר כנסת.

בערב חג הסוכות נפל הרב ולדמן בביתו שבקרית ארבע ונחבל. הוא אושפז בבית החולים למשך מספר ימים ומשם הועבר לשיקום במרכז הרפואי הרצוג. לאחר כחודש וחצי של שיקום, הוא נרפא וחזר לביתו. לפני כשבועיים אושפז הרב בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים ומאז נערכו תפילות רבות לרפואתו.

הרב הלל הורוביץ יו"ר מועצת חברון ספד לרב ולדמן. "ההתיישבות בחברון מבכה מרה בכי תמרורים על הסתלקותו ועלייתו לגנזי מרומים של מורנו ורבנו הגדול הרב אליעזר ולדמן זצ"ל. הרב זצ"ל היה עמוד האש והתורה לפני המחנה של מפעל ההתיישבות בעיר האבות חברון, ובכל מרחבי יהודה ושומרון, מאז חזרתנו לחבלי ארץ האבות לאחר מלחמת ששת הימים ועד היום. הרב זצ"ל מתלמידיו הגדולים של מו"ר הרב צבי יהודה זצ"ל הוביל את ההתיישבות בחברון ובקרית ארבע מכחה של "התורה הגואלת", בהקמתו את ישיבת מתנחלי חברון – ישיבת "ניר קרית ארבע" , שעמד בראשה עשרות שנים והעמיד אלפי תלמידים המסורים בכל ליבם ונפשם לתורה ולבניין הארץ לכל מרחביה. אנו שולחים את ניחומינו למשפחתו הדגולה, לאלפי תלמידיו ולכל תושבי קרית ארבע-חברון".

 

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום