מנכ"ל ישיבת חומש: "תשובת הממשלה החדשה לבג"ץ היא סוג של הצהרת בלפור"

שמואל ונדי היה תלמיד מס' 13 בישיבה והיום הוא המנכ"ל שלה. בראיון לרב אביעד גדות בתכנית ״תורת לחימה״ הוא מספר על התלאות שעוברים אנשי הישיבה

Artboard 22 copy 12
צילום: ישיבת חומש

יכול גם לעניין אותך

בעקבות עתירת ארגון השמאל "יש דין", בג"ץ הוציא השבוע צו על תנאי שבו הוא דורש מהמדינה לנמק בתוך 90 יום מדוע לא פינתה את ישיבת חומש ואכפה את חוק ההתנתקות האוסר שהייה ביישובים שפונו בשנת 2005.

הממשלה הודיעה לבג"ץ כי בהתאם להסכמים הקואליציוניים היא מתכוונת לבצע "תיקוני חקיקה" להוראות חוק ההתנתקות בצפון השומרון הנוגעות לשהות ישראלים ביישוב חומש, זאת במטרה לאפשר את המשך פעילות הישיבה במקום. מבחינתו של שמואל ונדי, מנכ"ל הישיבה בחומש, מדובר בסוג של "הצהרת בלפור".

בראיון לרב אביעד גדות מארגון "תורת לחימה" הוא מספר על חלק מהתלאות שעברו בשנה האחרונה של הממשלה הקודמת: "אחרי השנה האחרונה כולם מבינים עד כמה היא הייתה קשה. הקימו אז מחסומים שאף אחד לא עולה לישיבה. היו להם הוראות שאם זה ערבי אפילו אזרח ישראלי הוא עבר בצורה חלקה אבל אם זה יהודי מי שהוא לא תלמיד הישיבה לא יכול להכנס".

עוד בראיון: על התנאים הפיזיים, על הרוח הגדולה של המקום ועל התכניות לעתיד.

צפו בראיון המלא באולפן ערוץ TOV

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
המכללה לחיים1

כתבות נוספות

לוחמה הפסיכולוגית

הוראות הבימוי של חמאס

הפעימה השניה של שחרור החטופים התרחשה במוצאי שבת לאחר שעות של עיכובים. הלוחמה הפסיכולוגית לא נפסקה עד הרגע האחרון

מצרה

פרשת תולדות: מצרה לרווחה

בתחילת הפרשה נולדים לזוג יצחק ורבקה אחרי 20 שנות נישואין, תאומים, הלא הם יעקב ועשיו. כבר בלידתם התחילו "לריב" מאז ועד היום. אבל ריב נוסף מופיע בפרשה ובו נתמקד

פרשת וישלח: הדילמה של יעקב

יעקב אבינו מתכונן לקראת פגישתו עם עשיו והוא פוחד משני צדדים באישיותו של עשיו. כיצד הוא התגבר על זה לבסוף? מהו המסר עבורנו?

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום