חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מפלה לקואליציה: חוק הגיוס נפל

החוק נפל בעקבות התנגדות של חברת כנסת ממר"צ.

שתפו :

אמש (שני) נדחתה הצעת חוק הגיוס בקריאה ראשונה עם תיקו 54-54. אפילו שרע"מ תמכו בחוק הוא נפל לאחר חברת הכנסת ממרצ, ג'ידא רינאוי זועבי התנגדה להצעה בגלל חוק האזרחות שעלה, לדבריה.

 

בהצעת החוק אותה הציג שר הביטחון בני גנץ, הוצע לבסס מתווה חדש לגיוסם של תלמידי ישיבות ובוגרי מוסדות חינוך חרדיים, במקום המצב הקיים בחוק, תוך עדכון יעדי הגיוס, הצבת יעד עלייה שנתי והגדרת השלכות כלכליות במקרה של אי עמידה בו. כמו כן, הוצע להפחית את הגיל הנדרש לקבלת פטור משירות סדיר לאחר דחיית שירות. בנוסף, הציע החוק לאפשר שירות סדיר מקוצר לצד השתתפות בהכשרה תעסוקתית ו/או שירות לאומי-אזרחי חלף השירות הצבאי.

 

זמן קצר לאחר נפילת ההצעה הודיעו ראש הממשלה בנט, שר החוץ יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ כי ההצעה תעלה מחדש במליאה ביום רביעי. לאחר הפלת החוק אמר יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ': "שוב הצד השמאלי בקואליציה עושה מה שהוא רוצה. ורק הצד ה"ימני" ימשיך לישר קו עם הגחמות של עבאס ויאיר גולן ולא יעמוד על שלו. פשוט כי זה כבר לא שלו. לא נשארו להם ערכים או דרך. רק הכיסא.‏הממשלה הזו לא תחזיק מעמד הרבה זמן. היא תיפול בעזרת השם מהר מאוד ואנחנו נחזור להוביל את מדינת ישראל".

 

בסיעת ש״ס גם הביאו בתגובה לנפילת החוק ואמרו: "החוק הפוליטי של לפיד וליברמן שכולו התעמרות בבני הישיבות – נפל במליאה. במדינת היהודים לא יגבילו לומדי תורה. תודה מיוחדת לח״כ רינאווי על התנגדותה לחוק (היא נימקה: עשיתי זאת בשביל ח״כ ינון אזולאי שהוא אדם הגון). ולאדון עבאס, שגם אכל את הדגים וגם הצביע נגד מצפונו, כדאי שיבין שכסף לא קונה הכול".

 

צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90.

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום