הכרוז על הכתרתו של הראי"ה קוק מוצע למכירה פומבית

הכרוז משנת 1919 קורא לרב קוק לכהן כרבה של ירושלים

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

בשנת 1919 גדולי הרבנים חתמו על כרוז הקורא לרב אברהם יצחק הכהן קוק לבוא ולכהן כרבה של ירושלים. הרב קוק עלה לארץ בשנת 1904 והחל לכהן כרבה של העיר יפו. לאחר מלחמת העולם הראשונה פנו אליו אנשי ירושלים ובראשם רבנים גדולים, וביקשו ממנו לכהן כרב העיר. בתחילה הוא סירב, אך לאחר שנשלח אליו המכתב המדובר הוא הסכים והתמנה לרבה הראשי של ירושלים.

על המכתב חתומים רבנים גדולים, מחשובי רבני ירושלים-הרב יעקב משה חרל"פ, הרב יחיאל מיכל טיקוצ'ינסקי ראש ישיבת 'עץ חיים', הפוסק הירושלמי הרב צבי פסח פרנק, הרב שמעון צבי הורוויץ והרב חיים יהודה ליב אויערבאך ראשי ישיבת המקובלים 'שער השמים', הרב זרח עפשטיין והרב שמחה וינוגרד ראשי ישיבת 'תורת חיים', ועוד רבים.

המינוי גרם לסערה גדולה, מצד אחד פרץ של שמחה מצד תומכי הרב ומצד שני מחאות וגינויים מצד המתנגדים בהם תלמידי הרב זוננפלד שהתנכלו לרב קוק לכל אורך כהונתו.

לדברי בית המכירות Winner'S המציע את הכרוז למכירה, מדובר ב"כרוז נדיר ביותר שאין עותק ממנו בספריה הלאומית. סביר להניח שרוב העותקים הושמדו ונקרעו בידי מתנגדיו של הרב קוק".

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

כתבות נוספות

שופר

"אני מתגעגעת לראות אותך מתפלל, נזכרת פתאום בתקיעת שופר שתקעת בראש השנה בישיבה. מעכלת את הגזרה שהשנה תסתלק מאיתנו"

איבריו של הרב נערן אשחר, אב לשניים בן 33 משדמות מחולה, שנהרג לפני כשבועיים לאחר התהפכות טנק בגבול הצפון. נתרמו והעניקו חיים חדשים לארבעה חולים. ההספד של אישתו צוף מתאר איזה אדם גדול איבדנו

פרשת וישלח: הדילמה של יעקב

יעקב אבינו מתכונן לקראת פגישתו עם עשיו והוא פוחד משני צדדים באישיותו של עשיו. כיצד הוא התגבר על זה לבסוף? מהו המסר עבורנו?

פרשת ויצא

פרשת ויצא: משמעות האבן!

בפרשת יציאת יעקב אבינו מבאר שבע לחרן, האבן מופיעה מספר פעמים ובמשמעויות שונות. מה האבן יכולה ללמד אותנו גם היום?

שיפא

פרטים חדשים על המתרחש בבית חולים שיפא

חיילי צה"ל נמצאים במתחם בית החולים שיפא שבעזה כבר מספר ימים. בין היתר כדי לאתר ממצאים שאכן התקיימה בבית החולים פעילות טרור של חמאס. נחשפה עדות של רופא בריטי שיכולה לחזק את ממצאי המודיעין הישראלי

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום