חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרופ׳ אברהם דיסקין: "זו לא אידאולוגיה, זו שנאה ל'אחרים'"

פרופ' אברהם דיסקין בדיון עם עו״ד זיו מאור באשר לשאלה האם מנהיגי המחאה מונעים מאידאולוגיה או מסוציולוגיה?

שתפו :

צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

הפרופסור למדע המדינה באוניברסיטה העברית, אברהם דיסקין, משוכנע כי מנהיגי המחאה לא מונעים מתוך אידאולוגיה אלא מתוך שנאה: "אני לא חושב שהשורשים נמצאים במקום אידאולוגי והיסטורי אצל רוב האנשים שמנהיגים את המחאה. התופעה היא פשוט איבה לקבוצה של 'האחרים'. יש פה סוג של פסיכוזה המונית, נניח סוג של לינץ' בארה"ב כלפי שחורים. יש פה בוז עמוק לאנשים האחרים, הם לא משלנו, הם פרמיטיביים, בורים והם גנבו לנו את השלטון. השורשים האידאולוגיים לא משחקים תפקיד אלא הרקע הסוציולוגי. אנשי הקיבוצים, שהיו ביחידות עילית (זה כבר התחלף), זו התנשאות, שנאה ואצל מי שמנהיגים יש גם מניעים אישיים".

הצביעות, לדברי פרופ' דיסקין, זועקת לשמיים כשמדברים על כתבי האישום של נתניהו: "נרקמה פה שוב ושוב עלילה כנגד האיש שמנהיג את המחנה השני, ״אדם מושחת שמוקף במושחתים״ ויש להם אמונה גדולה לגבי הדבר הזה. זה שורש מרכזי בעניין. כאשר את המחנה השני מנהיגים אנשים מושחתים יש לזה גיבוי מצד שלטונות החוק, היועמ"ש, הפרקליטות המשטרה, מצד התקשורת הממוסדת של 'האנשים הנאורים'. במוקד העניין אין אידאולוגיה אלא שהמחנה השני הוא 'מחנה של פושעים'. אני בטוח שחלק מאלו שמנהיגים את המחאה עברו על החוק. אולמרט נמצא בצד אבל האחרים כאילו צחים כשלג בעיני אלו שהולכים אחריהם".

איך כל זה קשור לאנטישמיות כלפי היהודים באירופה בשנות ה-30 והאם מותר להשוות בכלל?

צפו בראיון המלא באולפן ערוץ TOV

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום