הרפורמה של ליברמן מושכת אש: "נעמוד נגד הדורסנות המסוכנת"

חברי כנסת מהקואליציה במכתב חריף נגד הרפורמה בחקלאות שעליה הכריז אתמול שר האוצר ליברמן

יכול גם לעניין אותך

אתמול (ג') כינסו שר האוצר לברמן ושר החקלאות עודד פורר מסיבת עיתונאים. במסיבת העיתונאים הם הכריזו על הרפורמה בחקלאות. ההחלטה על הרפורמה גררה ביקורת רבה בקואליציה.

מה היא בעצם הרפורמה בחקלאות?

הרפורמה בחקלאות בעצם תבטל את המכסים על פירות וירקות. עד היום היו מכסים שונים על פירות וירקות מיובאים, כך שלא הייתה תחרות אמיתית אל מול הסחורה המיובאת וכתוצאה מכך הירקות והפירות מתוצרת ישראל היו במחירים גבוהים, שרק הלכו ועלו כל הזמן. לטענת משרד האוצר, הרפורמה תייצר תחרות שתגרום להורדת מחירי הירקות והפירות ותגרום למגוון גדול וזמין יותר של ירקות ופירות לצרכן הישראלי. על פי פרטי התוכנית, הרפורמה תחסוך לכל בית ישראלי בממוצע בכ-800 ש"ח בשנה. "מטרת הרפורמה היא לשדרג את החקלאות הישראלית" אמר השר ליברמן בדברים שנשא.

ההחלטה על הרפורמה בחקלאות מייצרת עוד כאב ראש גדול בקואליציה. כזכור, השרים ליברמן ופורר התחייבו למפלגות בקואליציה לקדם את הרפורמה בחקלאות בתיאום איתם – מה שלא קרה בסופו של דבר.

יו"ר סייעת מפלגת העבודה רם שפע התייחס בעמוד הטוויטר שלו לרפורמה: "הבנתי ששרי האוצר והחקלאות חושבים שהם יכולים ללכת להתעמת עם חצי מהקואליציה, להפר התחייבויות ולפעול חד צדדית". הוא הוסיף כי: "לא רק הרס החקלאות הישראלית, אלא גם יציבות הקואליציה והאמון בתוכה היא על אחריותם בלבד".

בתוך כך הגישו קבוצה גדולה של חברי כנסת מכתב ליו"ר הכנסת מיקי לוי בו הם דרשו לכנס בדחיפות את מליאת הכנסת בשל הפרת ההתחייבות של שרי האוצר והחקלאות לקואליציה כלשונם.

במכתב תקפו חברי הכנסת את השרים ליברמן ועודד פורר: "שרי האוצר והחקלאות בחרו לחצות את הקווים האדומים של הנהוג בקואליציית השינוי שלנו". לטענתם, התוכנית תגרום לפגיעה אנושה בחקלאות הישראלית ולא בהכרח תגרום להורדת מחירי הירקות והפירות: "אין ברפורמה הנוכחית שהושקה שום הבטחה אמיתית להורדת יוקר המחייה". לסיום, חברי הכנסת יצאו כנגד הפרת ההסכמים הקואליציוניים כהגדרתם: "אנו מגנים באופן חריף את בחירת השרים לפעול נגד ההסכמים הקואליציוניים".

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

מצרה

פרשת תולדות: מצרה לרווחה

בתחילת הפרשה נולדים לזוג יצחק ורבקה אחרי 20 שנות נישואין, תאומים, הלא הם יעקב ועשיו. כבר בלידתם התחילו "לריב" מאז ועד היום. אבל ריב נוסף מופיע בפרשה ובו נתמקד

אהוד ברק

"אתה ראש ממשלה לשעבר, ראבאק"

שני ראיונות העניק השבוע ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק לתקשורת הזרה. שניהם עוררו סערה בארץ ובעולם, אפילו ברשתות החברתיות הערביות

הפגנות

אושרה עסקת החטופים בהצבעה בממשלה

בלילה בין שלישי לרביעי בישיבת ממשלה דרמטית, אושרה ברוב גדול, עסקת חטופים ראשונה במהלכה יועברו במספר פעימות כ-50 חטופים בעיקר ילדים ונשים מעזה לישראל. איזו מפלגה שהייתה נגד העסקה, הצביעה בסופו של דבר בעד ולמה?

פחדנים

"פחדנים אתם. פחדנים!"

הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי פרסם מסר בשפה הערבית לתושבי עזה באומץ ובכנות שאולי לא דיברו כך אליהם מעולם

איך ש"גלגל" מסתובב לו

בית הכנסת בנצרים נותר עזוב בגירוש מגוש קטיף בשנת 2005. העזתים שרפו אותו עד היסוד ובנו על חורבותיו גלגל ענק. היום חיילי צה״ל דאגו שיסתובב בפעם האחרונה

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום