Search
Close this search box.

"בכל שנותיי באירופה כעיתונאי לא ראיתי מחזות אנטישמיים כאלה"

רגעים כואבים במחזה המחפיר בעת תפילת יום כיפור ביוזמת ״ראש יהודי״ בכיכר דיזנגוף שמפלחים את הלב ומבהירים שהקרע הוא הרבה מעבר לדיון על מחיצה

תגיות

שתפו :

תומר נויברג, פלאש 90

‏"ביום הזיכרון לשואה לא האמנתי שיערבו פוליטיקה, ולצערי טעיתי. לבית הכנסת שהייתי בו הם הגיעו, ביזו את המקום ואת היום הקדוש. ימים לפני יום הכיפורים חשבתי לעצמי, האם הפעם הם שוב יעברו את כל הגבולות, רציתי להאמין שהם לא יחללו את היום הזה, יום לחשבון נפש, לסליחה. אין להם גבולות. לראות את התמונות והסרטונים המחליאים מיד בצאת יום הכיפורים, ולהבין אחת ולתמיד – אין להם גבולות. לא לאפשר ליהודים לקיים תפילה – בכל שנותיי באירופה כעיתונאי לא ראיתי מחזות אנטישמיים כאלה…", כך כתב בצאת יום הכיפורים ח"כ בועז ביסמוט מהליכוד.

זאת על רקע גילויי השנאה שנרשמו בתפילת יום הכיפורים ביוזמת ״ראש יהודי״ בכיכר דיזנגוף בתל אביב.

 

אחד מהמפגינים מהקהילה הגאה קרא ליו"ר "ראש יהודי", הרב ישראל זעירא: "אתם לא מקבלים אותי ואת המשפחה שלי, למה שאני אקבל אתכם במרחב הציבורי? בבית שלי? בושה".

חלק מהתושבים החלו לקחת את הכסאות שהוצבו בכיכר – וערמו אותם אחד על השני. אחד המוחים אף טיפס על הבמה שהוקמה והוריד את הדגלים שנתלו כדי ליצור מעין הפרדה שלא סותרת את דרישת בית המשפט. השוטרים שהיו במקום עצרו אותו – והוא עוכב לחקירה בתחנת לב תל אביב. שעות אחר כך הוא שוחרר.

 

 

כך כתב אלון רונן מהרשת החברתית X: "מכל הסרטונים והתמונות, רגע אחד שבר אותי, מפגיני שמאל צועקים ״בושה״ בתקיעת שופר בנעילה וילדה קטנה פונה אל אבא שלה (לא נראים דתיים): "אבא למה הם אומרים בושה  לשופר?"

 

שעות ספורות לאחר צאת הצום הופצו סרטון ותמונה ברשתות החברתיות אשר מגלים את הצביעות במדינת ישראל 2023. לראות ולא להאמין:

 

"‏מצער שאלו שהטיפו לסובלנות בכל מחיר, נתנו נשק לרוצחי יהודים ועשו "שלום" עם מחבלים, לא הפגינו אותה בתפילה בתל אביב. יש לעם ישראל זיכרון ארוך וכישרון להתגבר על כל מכשול. גם כשהוא מבפנים. המורשת שלנו תמשיך כך או כך", כתב השר למורשת הרב עמיחי אליהו.

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
5 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
מושחתי המשפט
מושחתי המשפט
9 חודשים לפני

השמאלנים הם האנטישמים הגדולים בעולם יותר מהגרמנים

דורון
דורון
9 חודשים לפני

הם עושים מה שמפריע להם.
צריך להשיב להם באותה המטבע.
להגיע למקומות האיסוף שלהם, מועדונים, תיאטראות, מסעדות וכו' ולמרר את חייהם.
עם ישראל לעולם לא נשבר.
הם פשוט שישברו.

דורון
דורון
9 חודשים לפני
הגב ל  דורון

צריך ליסגור להם את מיצעדי הגאווה.

אזרח יהודי מודאג מאוד מתושבי תל אביב העברינים פו
אזרח יהודי מודאג מאוד מתושבי תל אביב העברינים פו
9 חודשים לפני

אנחנו כבר מאז הקורונה מתפללים בערב יום כיפור למוחרת בכיכר דיזנגוף.לא עלה מדעתנו שהשנה נתקל באנרכיסתים רשעים חסרי חינוך חסרי ידע חלולים לעברינות כזאת פושעים פושעות עברינים הבאו איתם משקעות חריפים אלכוהול סמים קשים תדלקו את עצמם ואז השגעון התחיל שריקות צעקות זרקו כסאות השחיתו דיגלי המדינה והכול במהירות הכפשות קללות דחיפות זה היה מסוכן השוטרים לא השתלטו הם באו עים כוח פזי כאלו לרצוח מזה מפחיד חשבנו שזה לא אמתי אולי בסרט ביום כזה קדוש טיפת כבוד דחפו בכוח ממש הנתשמים היטלרים אכזריות לרבנים לילדים ממש סרט אימה בושה לערית תל אביב שלא דעגה להביטחון איפוא היו המשטרה ממש הנרכיה מטורללת

אזרח יהודי מודאג מאוד מתושבי תל אביב העברינים פו
אזרח יהודי מודאג מאוד מתושבי תל אביב העברינים פו
9 חודשים לפני

הם היטלרים גרמנים תושבי תל אביב אתם בושה בושה בושה מופרעים חסרי חינוך כבוד

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

5
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום