ח"כ גנץ: "השותפות שלנו לא פוליטית היא שותפות גורל"

לאחר הקמת ממשלת החירום הלאומית, נשאו הצהרות רה"מ בנימין נתניהו, ח"כ ויו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ ושר הביטחון יואב גלנט

Artboard 22 copy 12
לעמ

יכול גם לעניין אותך

לאחר ישיבה ארוכה של הקבינט המדיני ביטחוני התייצבו רה"מ נתניהו וח"כ גנץ בבסיס הקריה בתל אביב יחד עם שר הביטחון יואב גלנט כדי לשאת הצהרות לציבור.

קודם לכן, בשעות הערב, הוקמה ממשלת חירום לאומית.  רה"מ נתניהו תיאר את התופת שהתרחשה בעוטף עזה. "ראינו את חיות הטרף, ראינו את הברברים שאיתם אנחנו מתמודדים, אנחנו נלחמים באויב אכזר שהוא גרוע מדאעש. ראינו ילדים וילדות כפותים שנורו בראשם, אנשים ונשים שנשרפו בעודם חיים, צעירות שנאנסו ונטבחו, לוחמים שראשיהם נכרתו. מה גדולה הזוועה, מה גדול הכאב. כל משפחה בישראל מכירה מישהו שנספה, זה נורא".

נתניהו המשיך ואמר כי "כולנו מכירים משפחות שיקיריהן נשרפו, נטבחו אבל כגודל הזוועה כך גודל הגבורה. גברים ונשים, אבות ואמהות, לוחמים ואזרחים שגילו אומץ לב וגבורה עילאית, כולם נלחמו וכולנו נילחם יחד על הבית.  האחדות בבית ברגעי יגון וצער, מגיעה לכל רחבי העולם, ראינו את זה אתמול בנאומו החשוב של הנשיא ביידן".

ראש הממשלה עדכן כי שוחח עם הנשיא ביידן בפעם הרביעית מאז פרוץ המלחמה. "נושאת מטוסים מגיעה ותחמושת רבה מגיעה, אנו נלחמים בעוצמה בכל החזיתות, עברנו להתקפה. כל איש חמאס הוא בר מוות. חמאס זה דאעש ונרסק ונחסל אותו כמו שהעולם חיסל את דאעש".

על כוחות הביטחון וצוותי הרפואה אמר רה"מ נתניהו כי הוא "מבקש לחזק, עם ישראל כולו עומד מאחוריכם".

נתניהו ציטט את דברי הנביא ישעיהו "איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק, עם ישראל חי  ויחד ננצח".

 

 

שר הביטחון לשעבר ח״כ בני גנץ אמר כי מדינת ישראל נמצאת באחת משעותיה הקשות: "אלו ימים גורליים, המשפחות והחברים שלנו נרצחו ונחטפו בידי אויב אכזר, שצריך להכחיד אותו בכל האמצעים וללא עכבות. העמידה שלנו כאן, שכם אל שכם היא מסר ברור לאויבינו וחשוב מכך מסר לכל אזרחי ישראל, כולנו יחד, כולנו מתגייסים, כולנו מגויסים".

גנץ פנה לאזרחים שחוששים, מפחדים ואיבדו את תחושת הביטחון: "אני מבין את החשש, אני מבין את הכאב, ואין לי מילים לנחם, אבל אסור לטעות, מדינת ישראל היא המדינה החזקה ביותר באיזור, יש לה את הצבא העוצמתי ביותר והאנשים הטובים ביותר, רואים את זה על מטוסים של בחורים שחוזרים להגן על הבית. בעזה מרגישים זאת ואם יצטרכו בלבנון ירגישו זאת, מנת חלקם של אויבינו תהיה דם ואש ותמרות עשן". 

ח"כ גנץ פנה למשפחות החטופים: "נעשה הכל להחזיר את יקיריכם הביתה. קשה לראות את זה כרגע אבל אנו ננצח ונבטיח את הביטחון שנים קדימה".

על הצטרפותו לממשלה אמר כי "אנחנו מתגייסים לתת כתף למערכה שמנוהלת על ידי ראש הממשלה ושר הביטחון. שותפות הגורל שלנו כמנהיגים היא מנת חלקם של כל אזרחי ישראל והיא תביא לניצחון חד ומוחלט. מלחמה זו תספק ביטחון שנים קדימה לכל אזרחי ישראל".

 

 

שר הביטחון יואב גלנט הגדיר זאת כ"התקפת הטרור החמורה שהייתה אי פעם בעולם. אני משרת את ישראל 47 שנים, אירוע כזה לא ראיתי, אלו מעשים ברברים שהעם היהודי לא חווה מאז 1945".

 

Meir
Author: Meir

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
גיל ט
גיל ט
1 חודש לפני

כדי לסחוט אנשים להעיד נגד ביבי, הפרקליטות יצרה חוק שאוסר זנות.
ואז רוני אלשיך הקים מכוני ליווי בכל הארץ, באמצעות השב"כ, והקליט את מי שבא כדי לסחוט אותו. בין האנשים היה כנראה מנדבליט.
כיון שזה לא חוקי, הוא לקח פושעים, שהמשטרה מסרה לו, ובמקום שילכו לבית סוהר, הוא הכריח אותם לעבוד במכונים.
בין העובדות היתה אחות שלי, חולת נפש, שהמשטרה תפסה אותה שהיא זרקה אנשים מחדרי מדרגות גבוהים.
היא רוצחת סדרתית, ורצחה 5 אנשים, בבניין אחד בירושלים, שבו דירה אחת היתה שייכת לתמר ויהודה כדורי.
כדי שהפשע שלהם לא יתגלה, השב"כ והפרקליטות לקחו אסיר בטחוני והם משקרים שהוא הרוצח.
בית המשפט לא נותן לי להציג במשפט שלו את הראיות, כבר שנה וחצי.
ככה ישראל עושה משפט דרייפוס, והעם משלם על זה.
תמחקו את הרווחים לראות את הראיות כי לא נותנים לשים לינקים
docdro.id /smwbqzr

כתבות נוספות

פרשת וישלח: הדילמה של יעקב

יעקב אבינו מתכונן לקראת פגישתו עם עשיו והוא פוחד משני צדדים באישיותו של עשיו. כיצד הוא התגבר על זה לבסוף? מהו המסר עבורנו?

עזה

נפש יהודי הומיה

כוחות צה"ל הגיעו אל חוף הים בעזה, הניפו את דגל ישראל ושרו את ההמנון הלאומי ״התקוה״. באיזור אחר קבעו מזוזה באחד הבתים שכבשו

פחדנים

"פחדנים אתם. פחדנים!"

הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי פרסם מסר בשפה הערבית לתושבי עזה באומץ ובכנות שאולי לא דיברו כך אליהם מעולם

מצרה

פרשת תולדות: מצרה לרווחה

בתחילת הפרשה נולדים לזוג יצחק ורבקה אחרי 20 שנות נישואין, תאומים, הלא הם יעקב ועשיו. כבר בלידתם התחילו "לריב" מאז ועד היום. אבל ריב נוסף מופיע בפרשה ובו נתמקד

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

1
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום