חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קבר יוסף בשכם חולל בידי מחבלים ערבים

עשרות ערבים התפרעו הלילה (א') בקבר. בתגובה לטרור בקבר, יוסי דגן: "הרשות הפלסטינית - דאעש. להחזיר לאלתר שליטת צה"ל בקבר יוסף".

תגיות

שתפו :

קבר יוסף

רגע לפני חג החירות, כ 100 פורעים פלסטינים נכנסו הלילה לאחד המקומות הקדושים לעם היהודי, לקבר יוסף אשר בשכם, התפרעו במקום, הציתו את חדרי המתחם שברו את המצבה שעל הקבר, גרמו נזק לנברשת, ניפצו את מיכל המים וכן שברו את ארון החשמל במקום.

הרס זה מתרחש 7 שנים לאחר שהוצת קבר יוסף ב 2015. אז מועצה אזורית שומרון הכניסה צוותים משל

קבר יוסף

ה בכדי לשפץ ולתקן את המקום הקדוש. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נמצא בקשר מאז שעות הלילה המאוחרות עם כלל הגורמים גם בצה"ל וגם במנהל האזרחי ומקיים איתם הערכות מצב. דגן עדכן את אנשי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים שליד המועצה האזורית שומרון.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון הגיב בזעם להרס הלילה : "זהו מעשה שאין יהודי שלא יזדעזע ממנו. הרס אחד המקומות הקדושים לעם היהודי, רגע לפני חג הפסח חג החירות. דבר שקורה אך ורק משום שמדינת ישראל הפקירה את אחד המקומות הקדושים לעם היהודי "לשמירתה" של הרשות הפלסטינית העבריינית. אנחנו דורשים להחזיר לאלתר את צה"ל לקבר יוסף, על עם ישראל במדינתו הריבונית לשמור על קודשיו. את המעשה שנעשה הלילה על כל בן תרבות לגנות, זוהי פגיעה לא רק בנכס צאן ברזל של העם היהודי אלא פגיעה באתר היסטורי בן אלפי שנים. על מדינת ישראל להחזיר את צה"ל למקום ואת ישיבת עוד יוסף חי. פעם נוספת הברברים מהרשות הפלסטינית מראים את פרצופם האמיתי: דאעש. הרשות הפלסטינית היא משענת קנה רצוץ במקרה הטוב והגורם לטרור בכל רחבי הארץ ולברבריות בקבר יוסף כפי שאנחנו רואים עכשיו פעם נוספת".

ממועצת יש״ע נמסר כי: "ההשחתה הלילה של קבר יוסף היא עוד חציית קו אדום המעידה על רמה שפלה של אלימות ערבית ואיבוד ההרתעה מצידם. אנחנו מזועזעים מהמקרה ודורשים גינוי חריף מכל הגורמים המדיניים. צה״ל חייב לחזור לאתר קבר יוסף ולשמור על המקום הקדוש".

יו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ יולי אדלשטיין התייחס להצתה: "רגע לפני חג הפסח, קיבלנו תזכורת נוספת לכך שאם נהיה תלויים בעם אחר – לא נהיה בני חירות. כשהאויב שומר על המקומות הקדושים לנו במקומנו – התוצאה היא שהמקומות הקדושים לנו יושחתו פעם אחר פעם. קבר יוסף צריך לחזור לידיים ישראליות וסביבו צריכה להתחדש ההתיישבות היהודית".

שר הביטחון, בני גנץ מסר: "אירוע השחתת קבר יוסף הוא חמור ביותר. מדובר בפגיעה קשה בחופש הפולחן באחד המקומות הקדושים ביותר לכל יהודי, וברגשות העם היהודי כולו, דווקא בעיצומו של החג הקדוש למוסלמים. ישראל תדאג לתקן את המתחם, להחזירו לקדמותו במהירות, ולפעול בכל האמצעים כדי שמקרה כזה לא יחזור".

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום