ד"ר אדי כהן: אין דבר כזה בלתי מעורבים

בין שלל הסרטונים המבוימים מעזה פורסם סרטון שחושף את האמת על חמאס - בשני משפטים של ילדה עזתית

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

באחד מהסרטונים שהופצו מעזה נראית ילדה פלסטינית שמאשימה את פעילי החמאס בכך שהם מתחבאים מאחורי נתיניהם האזרחים – נשים וילדים – שסופגים את האש.

המזרחן ד"ר אדי כהן הוא זה שתרגם את הסרטון ואף דאג להפיץ אותו בכל העולם הערבי. "נדהמתי שלא מחקו אותו", הוא אומר, "המראיין ציפה שהילדה תשמיץ את ישראל וקיבל מהלומה".

Photo by Atia Mohammed/Flash90

סרטון נוסף מג'נין ממחיש בצורה מדהימה עם מי יש לנו עסק. נראה בו איש רפואה לבוש בווסט מזהה שרץ לעבר פלסטיני פצוע – לא כדי לטפל בו – אלא כדי לקחת ממנו את הנשק ולהעביר אותו לאדם אחר כדי שימשיך לירות על חיילי צה"ל. הפצוע נשאר להתבוסס בפצעיו ואולי אף למות, ואותו איש "רפואה" ניצל את מדיו כדי שלא יירו עליו.

ד"ר כהן אינו מופתע מהדברים. הוא מבהיר כי אין דבר כזה "בלתי מעורבים": "אנחנו נלחמים בכולם, מי שעדיין לא למד את זה חי ביקום אחר".

מסתבר שלנשיא צרפת עמנואל מקרון לא ברור מה שברור לנו, ואחרי החיבוק שקיבלנו ממנו הוא קרא לישראל "להפסיק להרוג תינוקות ונשים בעזה".

מה גרם לו לומר את הדברים?

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

הפגנות

אושרה עסקת החטופים בהצבעה בממשלה

בלילה בין שלישי לרביעי בישיבת ממשלה דרמטית, אושרה ברוב גדול, עסקת חטופים ראשונה במהלכה יועברו במספר פעימות כ-50 חטופים בעיקר ילדים ונשים מעזה לישראל. איזו מפלגה שהייתה נגד העסקה, הצביעה בסופו של דבר בעד ולמה?

שופר

"אני מתגעגעת לראות אותך מתפלל, נזכרת פתאום בתקיעת שופר שתקעת בראש השנה בישיבה. מעכלת את הגזרה שהשנה תסתלק מאיתנו"

איבריו של הרב נערן אשחר, אב לשניים בן 33 משדמות מחולה, שנהרג לפני כשבועיים לאחר התהפכות טנק בגבול הצפון. נתרמו והעניקו חיים חדשים לארבעה חולים. ההספד של אישתו צוף מתאר איזה אדם גדול איבדנו

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום