בדרך לבחירות? ההסכם בין ח"כ אורבך לליכוד

אורבך שוקל להצביע בטרומית בעד פיזור הכנסת; בליכוד הובטח לו שריון ברשימה לכנסת ותפקיד שר

Artboard 22 copy 12
צילום: יונתן זינדל \ פלאש 90

יכול גם לעניין אותך

הערב (ד') נחשף בחדשות 12 על ההסכם המסתמן שנרקם בין ח"כ ניר אורבך לליכוד על שריונו ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. בין הדברים העולים מן ההסכם: שריון המקום ה19 ברשימת המפלגה ותפקיד שר, כאשר אורבך הביע את רצונו לקבל את תיק החינוך ובליכוד העריכו שמדובר בתפקיד שיהיה קשה להעניק לו לכן הציעו עבורו תפקיד אידיאולוגי כמו תיק ההתיישבות. הדיונים סביב ההסכם עדיין מתקיימים ועוד לא נסגרו סופית.

כזכור, הודיע אורבך שהוא מקפיא את הצבעותיו עם הקואליציה, מה שגורם לליכוד לעבוד סביב השעון על מנת לגבש רוב להצבעה על פיזור הכנסת ויעלו את ההצעה רק אם יהיו בטוחים שתעבור. בנוסף, אורבך סירב להתחייב לח"כים בקואליציה שלא יצביע על החוק והם חוששים שיתמוך בפיזור הכנסת בשבוע הבא.

https://tovnews.co.il/%d7%90%d7%95%d7%a8%d7%91%d7%9a-%d7%9e%d7%a6%d7%99%d7%91-%d7%aa%d7%a0%d7%90%d7%99-%d7%9c%d7%90-%d7%a8%d7%99%d7%90%d7%9c%d7%99-%d7%9c%d7%97%d7%96%d7%a8%d7%94-%d7%9c%d7%a7%d7%95%d7%90%d7%9c%d7%99%d7%a6/

אם אורבך ממפלגת ימינה, שבה חבר גם רוה"מ נפתלי בנט, יפיל את הממשלה- שר החוץ יאיר לפיד יהפוך מיידית לראש הממשלה. לפיד יתמודד עם אתגר כראש הממשלה, שר החוץ וראש מפלגה המנהלת קמפיין בחירות.

בסביבתו של אורבך מכחישים את הפרטים. אמנם זה צעד צפוי מפני שהסכם כזה בתקופה של יותר מ-90 יום לפני הבחירות, אינו חוקי.

בתגובה לדברים, כתבה התנועה לאיכות השלטון: "ח"כ אורבך, לידיעתך, ככל שהפרסומים נכונים ואכן הובטח לך שריון על ידי יו"ר האופוזיציה או מי משלוחיו, תדע שאתה עובר על החוק. מדובר במשחק באש. במוקדם או במאוחר היועצת המשפטית לממשלה תידרש לנושא. חוקי המדינה אינם בגדר המלצה בלבד".

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

פרשת וישלח: הדילמה של יעקב

יעקב אבינו מתכונן לקראת פגישתו עם עשיו והוא פוחד משני צדדים באישיותו של עשיו. כיצד הוא התגבר על זה לבסוף? מהו המסר עבורנו?

מצרה

פרשת תולדות: מצרה לרווחה

בתחילת הפרשה נולדים לזוג יצחק ורבקה אחרי 20 שנות נישואין, תאומים, הלא הם יעקב ועשיו. כבר בלידתם התחילו "לריב" מאז ועד היום. אבל ריב נוסף מופיע בפרשה ובו נתמקד

שמחת תורה

לא למדנו כלום?!

אחד מתרגילי ההסחה של חמאס לאורך השנה, בטרם המתקפה הרצחנית בשמחת תורה, היה פרעות סדר על הגדר. האם גם היום לא למדנו?

לוחמה הפסיכולוגית

הוראות הבימוי של חמאס

הפעימה השניה של שחרור החטופים התרחשה במוצאי שבת לאחר שעות של עיכובים. הלוחמה הפסיכולוגית לא נפסקה עד הרגע האחרון

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום