ד"ר מרדכי קידר: "שומר החומות היה ניסוי כלים. משמר לאומי הוא הכרחי"

אחרי גל הפיגועים בירושלים, ד"ר מוטי קידר בשיחה עם אלעזר שטורם על המטרות של המשמר הלאומי, מהם הלקחים שצריך ללמוד מ"שומר החומות" ומהו ה"משמר הלאומי" הפרטי של ד"ר קידר?

Artboard 22 copy 12
פינוי פצוע בעכו בזמן שומר החומות. צילום: רוני עופר, פלאש 90

יכול גם לעניין אותך

אחרי גל הפיגועים הקשה בירושלים המזרחן ד"ר מוטי קידר בראיון לאלעזר שטורם על המשמר הלאומי ועל הלקחים מאירועי "שומר החומות".

"אני כבר סוחב את הרעיון הזה שנה שלמה", מספר ד"ר קידר ומראה למצלמה את נשקו האישי, "האקדח שאני נושא איתי זה המשמר הלאומי. זה המענה של משמר אזרחי בכל רגע בו אני ברחוב. בספטמבר האחרון היה כנס נגד טרור, שאל אותי מישהו על הנשק שאני נושא איתי ועניתי "זו המדיניות נגד טרור".

כדוגמה לחלוקת המשימות של המשמר הלאומי שיקום הוא מציין: "בישראל יש ארבעה צירי אורך עיקריים, כביש 2, כביש 4, כביש 6 וכביש 90. ברגע שארבעה ילדים יקחו גלון שמן וישפכו על הצירים האלה, כל צה"ל הגדול יתקע בפקקים בגלל פח שמן אחד. מה שצריך זה שיהיה משמר אזרחי שיש לו תפקידים לשמור על גזרה בין אם זה כביש חשוב או גשר חשוב וברגע שיש התחממות בגזרה הוא "טס" לשם ומציב שם שמירה. זה חיוני. כי המשטרה לא יכולה להיות פרוסה בכל מקום".

צפו בראיון המלא באולפן ערוץ TOV

 

תגובה מהירה ותקיפה של הממשלה לפיגועים

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

פחדנים

"פחדנים אתם. פחדנים!"

הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי פרסם מסר בשפה הערבית לתושבי עזה באומץ ובכנות שאולי לא דיברו כך אליהם מעולם

מצרה

פרשת תולדות: מצרה לרווחה

בתחילת הפרשה נולדים לזוג יצחק ורבקה אחרי 20 שנות נישואין, תאומים, הלא הם יעקב ועשיו. כבר בלידתם התחילו "לריב" מאז ועד היום. אבל ריב נוסף מופיע בפרשה ובו נתמקד

איך ש"גלגל" מסתובב לו

בית הכנסת בנצרים נותר עזוב בגירוש מגוש קטיף בשנת 2005. העזתים שרפו אותו עד היסוד ובנו על חורבותיו גלגל ענק. היום חיילי צה״ל דאגו שיסתובב בפעם האחרונה

הפגנות

אושרה עסקת החטופים בהצבעה בממשלה

בלילה בין שלישי לרביעי בישיבת ממשלה דרמטית, אושרה ברוב גדול, עסקת חטופים ראשונה במהלכה יועברו במספר פעימות כ-50 חטופים בעיקר ילדים ונשים מעזה לישראל. איזו מפלגה שהייתה נגד העסקה, הצביעה בסופו של דבר בעד ולמה?

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום