חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"לא חשבתי שהם מסוגלים לעשות דבר נבזי כל כך"

ד"ר אמנון מעבי, סופר והיסטוריון, על הסיפור הכואב של עולי יהדות תימן שסבלו מאפליה קשה ומניסיון להפוך אותם לחילונים. וכמובן: פרשת חטיפות הילדים שעד היום מתביישים בני המשפחות לדבר עליה

שתפו :

מאת טדי בראונר, לשכת העיתונות הממשלתית https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49699120

ד"ר אמנון מעבי, סופר והיסטוריון, הוציא לאחרונה את הספר "שקופים זקופים", החושף את סיפור עלייתם של יהודי תימן ומתאר את חבלי הקליטה הקשים שעברו בארץ ואת היחס המתעמר שקיבלו מהרשויות.

בשיחה עם יגאל מלכה הוא מספר על המפגש המורכב של עולי תימן עם הממסד בארץ. העולים שהורגלו לחיים של שמירת מצוות ויראת שמים שימשו מטרה למגמת החילון של הממסד. במהלך הקליטה הם נאלצו להחשף לנשים שהתלבשו באופן לא צנוע, בנוסף לגזיזת הפאות הכוחנית שהם חוו, הכל מתוך השאיפה הכללית של בן גוריון – לבנות את טיפוס ה"ישראלי החדש".

גם בתחום התעסוקה סבלו התימנים מאפליה. ד"ר מעבי מספר כיצד נשלחו העולים להתגורר במחנות עבודה בתנאים קשים, בזמן שהעולים מאירופה קיבלו בתים שננטשו על ידי הערבים.

עוד הוא מתאר כיצד נוצרה התסיסה בקרב עולי תימן כאשר חלקם התחברו למפלגת מפא"י החילונית בזמן שאחרים התקוממו כלפי הממסד ומחו על האפליה.

וגם: כיצד נחשף לגודל הזוועה של פרשת הילדים החטופים?

צפו בשיחה המלאה:

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום