חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אמו של סרן שילה ראוכברגר הי"ד: "הרגשתי שמשהו גדול מחכה לו, לא תיארתי לעצמי מה"

נירית ראוכברגר מספרת על בנה שילה הי"ד שנלחם בגבורה באותה שבת והציל מוצב שלם, ועל שלושת בניה האחרים שחזרו להילחם בחזית: "כל עם ישראל במצב מורכב"

שתפו :

סרן שילה ראוכברגר הי"ד היה בשמחת תורה במוצב בגבול עזה. כשהחלה מתקפת הטילים הוא ושאר החיילים רצו למרחב המוגן, אליו ניסו לחדור עשרות חבלים. במשך מספר שעות ניהל שילה את הלחימה והסתער על המחבלים בכניסה לצד עמיחי רובין הי"ד עד שנפל בקרב.

בזכות המאבק המוצב לא נכבש וחיי החיילים ניצלו, כמו גם חייהם של תושבי היישובים הסמוכים, שהלחימה עיכבה את הגעת המחבלים אליהם.

נירית, אמו של שילה, מספרת שתמיד הייתה סביבו הילה והיא ממשיכה להתקיים גם אחרי מותו, "אנחנו חיים אותו בכל רגע".

יש לה שלושה בנים נוספים בחזית, והיא מתארת כי כאשר באו לבשר לה את הבשורה הקשה, השאלה הראשונה הייתה מי מהם נפל.

היא מבקשת להבהיר כי אין בה כעס על המדינה וכי היא מרגישה שהוטלה עליה שליחות גדולה לבצע. עוד היא מתארת כי בשבת של חג סוכות שילה היה בבית ושוחח עימה ארוכות, "הרגשתי שמשהו בקומה שלו גדל ושמשהו גדול מחכה לו, רק לא תיארתי לעצמי מה זה יהיה".

נירית מספרת כי לשילה הייתה יכולת להתחבר לאנשים ולמצבים שונים מתוך נוכחות מלאה, תכונה אותה היא מאמצת בימים המורכבים הללו: "הפסקתי לנסות להסביר את ערבוביית הרגשות שבתוכי ופשוט להיות ברגע".

לסיום, היא מדגישה את חשיבות האחדות בעם ישראל ואומרת כי "כשאנחנו יחד יש לנו כוח בלתי רגיל שעוזר לנו כפרטים  ומאפשר לקום".

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום