כיצד הפכה מדינת ישראל למעצמת היי טק? לדעתו של הרב ד"ר דורון לדווין, רב קהילה ואיש הייטק, לא מדובר במנת משכל גבוהה בלבד, אלא בתכונה הלאומית שלנו שנטבעה כבר אצל אברהם אבינו שמכונה "העברי" – על שם הדרך העצמאית שבחר ותפס צד – עבר אחד מול שאר העולם שנשאר בעבר האחר.
לאחר מכן נחקקה בנו התכונה הזו כאומה ביציאת מצרים, אז קיבל עם ישראל את היכולת לשמור על חשיבה עצמאית אל מול כל הסחף והגירויים. תכונה זו הובילה את המדינה ליכולת לחשוב "מחוץ לקופסא" גם בעולם הסטארט אפ.
הרב לדווין מספר על הדרך שעבר מהיותו תלמיד בישיבה חרדית ועד להחלטה להתגייס לצה"ל ומגלה שתקופת הטירונות הייתה עבורו הזדמנות להתפתחות רוחנית משמעותית.
ביחס למשבר הנוכחי, הוא מסביר שעלינו לסמוך על יכולת ההקשבה האמיתית שיש בנו וכי רק באמצעותה נוכל להגיע להסכמות, ללא כפיה.
צפו בראיון המלא:
חזון הציונות יתגשם ע״י אלה שלא שומרים תורה ומצוות? – ״האיש שחושב אחרת״ – פרק 1