חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

״רוב הציבור רוצה ללכת לבחירות״ – האמנם?

הכותרת ב״מעריב״ ביום שישי האחרון הכריזה: "רוב הציבור: לעצור את חקיקת הרפורמה המשפטית וללכת לבחירות". האמנם?

תגיות

שתפו :

האתר הרשמי של דן אריאלי

"רוב הציבור סבור כי על הממשלה לעצור את חקיקת הרפורמה המשפטית ולבקש את אמון העם לרפורמה בבחירות חדשות לכנסת. כך עולה מסקר שבוצע עבור המרכז לקידום ההגינות לישראל, באמצעות מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה".

הנתון המרכזי בסקר הוא -63% מבעלי הדעה (57% מכלל הציבור) סבורים שעל הממשלה לעצור את חקיקת הרפורמה המשפטית ולבקש את אמון העם לרפורמה במשאל עם אשר יבוצע על ידי גורם מקצועי בלתי תלוי.
בכתבה מוזכר, כאמור, שהסקר בוצע על ידי מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה בראשות פרופ' אבי דגני וד"ר מינה דגני. למרבה הפלא הושמט שמו של ראש המרכז לקידום ההגינות בישראל, פרופסור דן אריאלי.

 

 

יתכן שלא הושמט במקרה? לפני כחודש פורסם בערוץ 13 – "ממשיך להסתבך: דן אריאלי חשוד בזיוף חמור של נתונים במחקריו".

בכתבה מובאים מספר מחקרים של פרופ׳ דן אריאלי שלא ניתן היה לאמת את הנתונים לגביהם.

 

לפני כשנתיים נחשף ב"מקום הכי חם" שפרופסור אריאלי הושעה ממחקר. "הסופר והמרצה הבינלאומי עזב ב-2007 את MIT, אחת האוניברסיטאות הטובות בעולם, לאחר שהוענש על עריכת ניסוי הכולל פלצבו ומכות חשמל – ללא אישור מוקדם. הניסוי הופיע לאחר מכן בספרו "לא רציונלי ולא במקרה".

ברשימת חברי המועצה הציבורית של המרכז לקידום ההגינות בישראל נמצאים מספר בכירים שנקשרו בעבר לאירועים בעייתיים ושהתבטאו נגד הרפורמה המשפטית: פרופסור אסא כשר, ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון, פרופסור רבקה כרמי ועוד.

 

Meir
Author: Meir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום