תושב קיבוץ נירים: מתי יוכלו התושבים לחזור לבתיהם?

אבי דבוש מקיבוץ נירים מספר על ההתמודדות בימים אלה, כשאנשי העוטף שוהים במלונות ועוברים מהלוויה להלוויה לצד החיבוק שהם מקבלים מהישראלים

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

Photo by Hadas Parush/Flash90

אנשי העוטף פונו למלונות, ועל פי ההערכות הם יישארו בהם עוד כחודשיים, לאחר מכן יעברו לפתרון ביניים ובסיום הלחימה יחל תהליך שיקום, כך שכל התהליך צפוי לארוך כשנה. דבוש מדגיש כי "לא נוכל לחזור לבתים שלנו אם לא תהיה תחושת ביטחון".

עוד הוא מעיד כי יש הבדל משמעותי בין התמודדות של קהילה מאורגנת לבין משפחות שמפונות באופן פרטני. "אצלנו כבר מהיום השני היה מערך סיוע נפשי מאוד מסודר שמתבסס על התנדבות, אבל המדינה תצטרך לממן את הטיפולים כדי שיתקיימו לאורך זמן".

הוא מספר כי ההתמודדות הנפשית אינה פשוטה כלל, במיוחד לבני הנוער, "ביום שני קברנו אב ובתו. הבת למדה עם הבן שלי והיה קורע לב לראות את הצעירים שהולכים מהלוויה להלוויה". עם זאת, מדגיש דבוש כי לקהילה יש גם הרבה כוחות ורצון לעזור לקיבוצים נוספים.

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

פרשת ויצא

פרשת ויצא: משמעות האבן!

בפרשת יציאת יעקב אבינו מבאר שבע לחרן, האבן מופיעה מספר פעמים ובמשמעויות שונות. מה האבן יכולה ללמד אותנו גם היום?

שיפא

פרטים חדשים על המתרחש בבית חולים שיפא

חיילי צה"ל נמצאים במתחם בית החולים שיפא שבעזה כבר מספר ימים. בין היתר כדי לאתר ממצאים שאכן התקיימה בבית החולים פעילות טרור של חמאס. נחשפה עדות של רופא בריטי שיכולה לחזק את ממצאי המודיעין הישראלי

פרשת וישלח: הדילמה של יעקב

יעקב אבינו מתכונן לקראת פגישתו עם עשיו והוא פוחד משני צדדים באישיותו של עשיו. כיצד הוא התגבר על זה לבסוף? מהו המסר עבורנו?

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום