חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אלוף במיל' עוזי דיין עם פרטים חדשים על הירי בשלושת החטופים

אלוף במיל' עוזי דיין מסביר מה הוא היה בודק בתחקיר האירוע בו נהרגו בשוגג שלושת החטופים ומדגיש: כן להפקת לקחים - לא לעריפת ראשים

שתפו :

אלוף במיל' עוזי דיין מתייחס לתקרית הירי בשוגג בשלושת החטופים ומבקש שנזכור כי האשם הבלעדי הוא החמאס. מעבר לכך, חשוב שנלמד את הלקח ונדאג שמקרה כזה לא יחזור על עצמו – אך בלי עריפת ראשים.

צילום: דובר צה"ל

הוא מסביר כי בקרב יש הוראות ספציפיות לפתיחה באש. לו היה דיין במקום הרמטכ"ל הוא היה בודק בתחקיר מה קרה בין הקלע למפקדו. לדבריו, כדי להוריד את הסיכוי לתקלות יש לשים דגש על השיח בין הלוחמים למפקד.

"אצלנו אוהבים לחפש מיד פתרונות בטכנולוגיה", הוא מוסיף, "אבל טכנולוגיה לא פותרת הכל. למעשה היא משרתת יותר טרוריסטים מאשר חיילים לוחמים".

לסיום, מתייחס אלוף דיין לנטיה למצוא אשמים: "בתפיסה המערבית, אם קרה משהו רע – סימן שנעשתה טעות וצריכים למצוא מי עשה אותה". הוא אינו מציע להתחמק מאחריות אך מבהיר כי אם היא תמיד תישא בתוכה אשמה – לא נוכל ללמוד לעולם.

מה הוא חושב על החלפת מפקדים בזמן מלחמה?

צפו בראיון המלא

חסר לכם אוויר? Z Medic Air הכנסו לקישור: https://bit.ly/ZMedicAirTov

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום