רבני מחנה הימין קוראים לצאת להפגין בעד הממשלה

הרב אליאב תורג'מן התראיין לאורנה ישר על הקריאה לימין לצאת להפגין בעד הרפורמה, תוך זהירות שלא להגרר אחרי השמאל שחלק ממנו רוצה במלחמת אחים

Artboard 22 copy 12
יונתן זינדל, פלאש 90

יכול גם לעניין אותך

הרב אליאב תורג'מן, יו״ר ארגון ״תודעת זהות״ שהוא, בין היתר, ר״מ ורב קהילה בדימונה, מגיב על מכתב שכתבו רבנים בו הם קוראים לתלמידי הישיבות ולציבור הימני בכלל לצאת להפגין בעד המהלכים של הממשלה: "אין דבר חשוב יותר לנציג ציבור מאשר להרגיש את האנרגיה של הציבור מאחוריו", אומר הרב.

"הציבור הימני, אם זה בעקבות השתקה שיטתית של הקול שלו בציבור ואם זה בעקבות התנוונות במהלך השנים, מאוד חשוב שיצא החוצה בגאווה, בגאון, בעדינות מאוד גדולה. לא לחקות את השיטות הקלוקלות של השמאל הקיצוני שגורר את הרחובות לאנרכיה אלא בעדינות, לומר שאנחנו תומכים בראש הממשלה נתניהו, ביריב לוין ובשמחה רוטמן".

הרב תורג'מן מודה שהוא לא דמיין שזו תהיה עוצמת ההתנגדות לרפורמה, ומציין שהאליטה השלטת מתנגדת והקיצוניים גוררים את השיח. עם זאת, הוא מאמין שמזה תצמח טובה לעם ישראל.

לשאלה האם הוא לא חושש שבעקבות יציאת הימין החוצה תתרחש מלחמה פיזית, אמיתית, בעקבות החיכוך בין המחנות, הוא עונה כי מדובר בסכנה גדולה: "לכן הדגשתי את העדינות. אסור להגרר לשם. אם לשם זה הולך – זה לא טוב".

צפו בראיון המלא:

hofit
Author: hofit

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

פרשת ויצא

פרשת ויצא: משמעות האבן!

בפרשת יציאת יעקב אבינו מבאר שבע לחרן, האבן מופיעה מספר פעמים ובמשמעויות שונות. מה האבן יכולה ללמד אותנו גם היום?

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום